ПРО НАС

Фонд сприяння демократії

Незалежна, неприбуткова громадська організація, заснована у 2005 році. До 2019 року офіційна назва – Фонд підтримки демократичних ініціатив.

Головною метою діяльності Фонду є сприяння розвитку демократичного суспільства.

Завдання ФСД:

 • Сприяння демократизації суспільства;
 • Захист свободи слова, протидія політичним маніпуляціям;
 • Ефективний розвиток особистості, підвищення рівня медіа-грамотності;
 • Протидія дезінформації та пропаганді;
 • Промоція європейських християнських цінностей;
 • Захист прав людини;
 • Підвищення рівня правової і політичної освіти українців;
 • Експерта діяльність, вивчення досвіду інших країн;
 • Сприяння розвитку проекту «Інформаційний Центр «Міжмор’я», зокрема в рамках цього  – посилення польсько-української співпраці;
 • Розвиток екологічних ініціатив;
 • Ефективний розвиток особистості.

Протягом своєї діяльності Фонд провів більше 50 навчальних проектів в Україні і закордоном, в тому числі – семінарів, тренінгів, шкіл, конференцій, які стосувались громадянської і політичної освіти молоді, громадських і політичних діячів, депутатів місцевих рад тощо.

Партнерами проектів Фонду були Фонд Ярла Ялмарсона (Швеція), німецькі фонди Фрідріха Еберта і Фрідріха Науманна, з 2012 року ФСД є партнером Фонду SALLUX (базований в Голандії), з 2019 року – Фонд Ганнса Зайделя в Україні (Німеччина) та FICDD (Foundation for Christian Democratic Development).

НАШІ ПРОЕКТИ

InfoLight.UA

В межах проекту «InfoLight.UA» реалізуються навчальні програми підвищення медіаграмотності, боротьби з фейками та пропагандою. Одночасно з навчанням здійснюється моніторинг інформаційного поля з метою виявлення та спростування російської пропаганди й дезінформації, пошуку російських агентів впливу. На інформаційних ресурсах проекту здійснюється оприлюднення інфографік і відеоматеріалів щодо посилення обізнаності цивільного населення та частково і військових щодо дій, спорядження та безпеки під час російсько-української війни.

Окремо робиться акцент на створенні інформаційного продукту для українців на окупованих територіях та співпраці громадянського суспільства і армії.

Проект реалізується Фондом сприяння демократії (Україна) за підтримки Фонду Ганнса Зайделя в Україні (Німеччина).

Школа блогера. Блог в умовах війни

Проєкт покликаний навчити українців використовувати інструментарій блогінгу, який дозволяє кожному, хто бажає, ставати своєрідним ЗМІ та лідером думок.

Блогінг в умовах війни – це важливий інструмент, який може допомогти отримати правдиву інформацію про перебіг подій в державі. За його допомогою здійснюються потужні волонтерські проєкти, постраждалі від війни отримують психологічну реабілітацію та нове комунікаційне середовище.

Блогери зіграли не останню роль в тому, що світ побачив справжні масштаби звірств російської армії в Україні, стали ще одним місточком до цивілізованого світу, щоб розповісти про трагедію, яка розгортається зараз в Україні. Проте воєнний стан і безперервні бойові дії накладають певні обмеження на журналістів і блогерів.

До участі запрошувалися всі охочі, особливо — активісти українських політичних партій, для яких наше навчання дає необхідний інструментарій для ефективної діяльності.

Проєкт організовував Фонд сприяння демократії за підтримки Фонду Ганнса Зайделя в Україні. Відбувався в червні-вересні 2022 року

Інформаційний центр ``Міжмор'я``

Інформаційний Центр «Міжмор’я» – громадська волонтерська ініціатива, яка була створена в квітні 2017 року на полях міжнародної конференції «Сталий розвиток в Східній Європі – безпека, співпраця на базі християнських цінностей», організованою Фондом підтримки демократичних ініціатив. Актив ініціативи склали близько 10 громадських діячів, експертів, політологів та журналістів.

Інформаційний Центр “Міжмор’я” – незалежна громадська ініціатива, покликану здійснювати роботу за наступними напрямками:
– моніторинг та аналіз процесів, що відбуваються в країнах- потенційних учасниках Балто-Чорноморського Союзу (Міжмор’я);
– вироблення практичних пропозицій
– підтримка різних громадських ініціатив
– проведення круглих столів, семінарів, конференцій.

Школа суспільно-політичної освіти

В 2020 розпочато проєкт Школа суспільно-політичної освіти:
Ідеєю проєкту стала навчальна програма про базові політичні ідеології – консерватизм, лібералізм, соціал-демократію. Було проведено цикл онлайн-лекцій по згаданих темах, організовано онлайн-інтерв’ю із представниками цих течій, а також виготовлено відеоролик про політичні ідеології в цілому, видано три брошури по цих темах та буклет зі схематичним зображенням основних цінностей цих базових ідеологій, виражених в інфографіках. Лекції виставлялись в записі на YouTube-каналі проєкту.
У 2021 році Школа суспільно-політичної освіти почала розгляд нових ідеологічних напрямків – християнської демократії, фемінізму, лібертаріанства, зеленої ідеології. По кожній з цих ідеологічних течій було проведено 3-4 заняття.

Курс політичної освіти для свідомого громадянина

В 2021 році розпочато проєкт Курс політичної освіти для свідомого громадянина.
Курс має бути розвитком програми громадянської освіти в школах і
вишах і дати щеплення для нового покоління мислячих і відповідальних громадян проти популізму, непотизму,
корупції, візантійщини і російського імперського мракобісся.
В рамках курсу:
🔹Європейські практики стосунків громадянина, суспільства та держави.
🔹Ціннісні основи Європейського Союзу та європейської цивілізації.
🔹Принципи свідомого і відповідального громадянства
🔹Функціонування політичної системи в умовах демократії
🔹Функціонування органів державної влади
🔹Партії в житті громадянина і держави
🔹Як влаштовані інститути Європейського Союзу

Тренінг для тренерів

Курс покликаний навчити проводити ефективні лекції, ознайомити з необхідними технічними засобами та поділитися власним досвідом.
Найкращі учні цього Курсу будуть залучені до наших проєктів як лектори та модератори.
Всі учасники отримають сертифікати від Фонду сприяння демократії та Фонду Ганнса Зайделя в Україні.

Наша команда

Міндюк Юрій

Народився 1977 року у Львові. Закінчив філософський факультет Львівського Державного Університету ім.І.Франка,…

Гончаренко Юрій

Експерт з питань інформаційної безпеки, віцепрезидент ГО Фонд сприяння демократії, керівник проекту InfoLight.UA.

Костянтин Канішев

Політичний аналітик, експерт з публічної політики та електоральних процесів. Автор публікацій з

Валентин Балагура

Політолог, громадський діяч, експерт з суспільно-політичних питань проекту InfoLight.UA. Співзасновник ГО

Валерій Майданюк

Політолог, журналіст, кандидат політичних наук, викладач історії та політології Член Національної спілки

Почесна команда

Серед засновників Інформаційного центру  “Міжмор’я” та членів нашої команди були:

 • Олексій Курінний – медіаексперт, громадський діяч, викладач НаУКМА, експерт з мовних питань, член правління Фонду сприяння демократії;
 • Олександр Никоноров – політолог, експерт з питань сепаратистських рухів та утворень, головний аналітик «Team 4 Ukraine» та журналіст-аналітик «Depo.ua».

Нажаль, в трагічній аварії 6 вересня наші побратими загинули. Але вони встигли зробити свій вагомий внесок в створення та розвиток нашої ініціативи, зокрема – взяли участь в трьох круглих столах, організованих ІЦ «Міжмор’я» та підготували багато різних матеріалів.

Вічна пам'ять