Використовуючи наш сайт, ви погоджуєтесь з нашою Політикою конфіденційності та приймаєте Умови використання сайту.
Прийняти
Фонд сприяння демократіїФонд сприяння демократіїФонд сприяння демократії
  • Головна
  • Про нас
  • Проєкти
  • Підтримка і звітність
Читання: 8 червня в м. Київ в клубі Наш Формат відбувся круглий стіл на тему «Балто-Чорноморський союз: від міфу до реальності»
Поширити
Font ResizerAa
Фонд сприяння демократіїФонд сприяння демократії
Font ResizerAa
  • Головна
  • Про нас
  • Проєкти
  • Підтримка і звітність
пошук
  • Головна
  • Про нас
  • Проєкти
  • Підтримка і звітність
Слідкувати за нами
©2019 Фонд сприяння демократії
ДіяльністьМіжмор'я

8 червня в м. Київ в клубі Наш Формат відбувся круглий стіл на тему «Балто-Чорноморський союз: від міфу до реальності»

Останні оновлення: 19.07.2017 16:33
Редактор Сайту
Поширити
4 Хв на читання

Організатором заходу виступив Інформаційний центр «Міжмор’я» за підтримки Єдиного союзу патріотів України.
В рамках заходу були обговорені окремі проекти співробітництва між країнами балто-чорноморського регіону, які потенційно можуть бути об’єднані на базі геополітичного союзу Міжмор’я.
Перш за все, основний наголос було зроблено на необхідності створення дієвого інфраструктурного союзу. Перші спільні проекти в економіці, на думку експертів, можна реалізовувати саме в інфраструктурних проектах (розбудова доріг, нафто/газопроводів тощо). Також може бути створений пул міждержавних компаній, схожих за структурою на компанії, які керують газопроводами. Потенційним інвестором може виступити Китай, який останнім часом виказує інтерес до інфраструктурних проектів в Східній Європі.
Як зазначають учасники круглого столу, не менш важливим напрямком для співпраці в регіоні є безпекова політика. Так, зокрема, було запропоновано створити умовно названий «Антимосковьский безпековий пакт», який би об’єднав зусилля військових та силових структур країн регіону для протидії загрозам з боку Російської Федерації. З іншої сторони, на думку учасників заходу, за регіональну безпеку в Східній Європі, на кордоні з Росією, може відповідати приватна військова компанія (ПВК), яка би була створена за аналогом «Blackwater». Акціонерами такої компанії можуть виступити держави-учасники Балто-Чорноморського союзу (БЧС), які можуть взяти на себе зобов’язання щодо її фінансування. НАТО, або окремі країни Північноатлантичного Альянсу, також могли би фінансувати діяльність цієї структури. Таким чином, у випадку збройного конфлікту, в бойових діях братиме участь приватна військова компанія, що не матиме наслідком застосування 5 статті Статуту НАТО.
В рамках заходу серед низки проектів, які можуть бути реалізовані на шляху до побудови Балто-Чорноморського союзу, було розглянуто необхідність створення «Банку Міжмор’я». Ця установа могла би надавати кредити та банківські гарантії для інвестиційних проектів. Частка в статутному капіталі банківської установи може розподілятися відповідно до розміру ВВП кожної країни-учасниці БЧС. Аналогічні проекти в інших регіонах довели свою ефективність.
На думку учасників круглого столу, країни балто-чорноморського регіону потенційно можуть реалізовувати спільні культурні проекти, а також створити Інформаційний центр. До функціональних обов’язків такої установи мають увійти: моніторинг інформаційного простору; аналіз поточної ситуації та розробка пропозицій; здійснення контрзаходів щодо нейтралізації загроз; здійснення попереджувальних заходів стратегічного характеру на базі розроблених аналітичних пропозицій. Інформаційний центр може бути започаткований як приватна або громадська ініціатива, яка згодом стане міждержавним проектом.
Участь у круглому столі взяли Оксана Юринець, народний депутат України від фракції Блок Петра Порошенка, Голова підкомітету з питань регіонального та транскордонного співробітництва між Україною та країнами ЄС Комітету ВРУ з питань європейської інтеграції; Олександр Никоноров, журналіст Depo.ua, аналітик «Team 4 Ukraine», експерт ІЦ «Міжмор’я»; Григорій Перепелиця, д.п.н., директор Інституту зовнішньої політики при Дипломатичній академії МЗС України; експерти ІЦ «Міжмор’я» Юрій Міндюк та Юрій Гончаренко та інші.
Нагадаємо, Інформаційний центр «Міжмор’я» був створений у квітні 2017 року, мета якого – інформувати широку громадськість про ідею Міжмор’я – геополітичного союзу країн Балто-Чорноморського простору, в першу чергу – це Україна, Польща, країни Балтії, потенційно – Білорусь, Молдова, Грузія, Румунія та інші. В ситуації безпекових, економічних та політичних викликів з боку Росії ці країни можуть щонайменше здійснювати поглиблену координацію дій, в кращому випадку – вести спільну оборонну, економічну, політичну діяльність для захисту свого суверенітету. Ініціатором створення центру був Фонд під римки демократичних ініціатив.

Пов’язано

Поділитися цією статтею
Facebook Whatsapp Whatsapp Telegram Email Копіювати посилання Друкувати
Залишити коментар Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наші новини:

Стартував новий етап дослідження “Повернення”: вивчаємо досвід українців за кордоном
Анонси Важливе Повернення
InfoLight.UA провів тренінги з протидії дезінформації для депутатів різних рівнів та активістів харківського осередку партії “Слуга Народу”
InfoLight.UA InfoLight.UA
Посилення голосу прифронтових медіа: Партнерство для розширення впливу
InfoLight.UA Анонси
AI проти фейків: InfoLight.UA розкрила нові методи протидії російській пропаганді та закликала до співпраці
InfoLight.UA Важливе

Ми в медіа:

Росія використовує TikTok для ІПСО на українцях мобілізаційного віку – Польське Радіо
ЗМІ про нас
Підготовка та проведення виборів становить серйозні ризики для України – експерти
ЗМІ про нас
«Детектор медіа» видалив помилкову новину про те, що Такер Карлсон веде шоу на каналі «Россия 24» – реакція на дослідження InfoLight.ua
InfoLight.UA ЗМІ про нас
Науковці обговорили перспективи консервативної ідеї в сучасній Україні
ЗМІ про нас
Фонд сприяння демократіїФонд сприяння демократії
Слідкувати за нами
Copyright © 2019 Фонд сприяння демократії Наші Політика конфіденційності,  Умови використання сайту
  • Головна
  • Про нас
  • Проєкти
  • Підтримка і звітність
Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Забули Ваш пароль?