У Польщі за підозрою у шпигунстві затримано співробітника Huawei

0

У п’ятницю, 11 січня, Польське агентство державної безпеки затримало громадянина Китаю за підозрою у шпигунстві, повідомляє Reuters з посиланням на державне інформаційне агентство PAP.

За словами заступника голови польської спецслужби Мацея Вончіка, затриманий громадянин Китаю, а також один громадянин Польщі.

“Громадянин Китаю – бізнесмен, що працює у великій компанії … Поляк – людина, відома в колах, пов’язаних з IT-бізнесом”, – заявив Вончік.

За даними телеканалу TVP, громадянин Китаю є співробітником Huawei.

США і їх союзники лобіюють різноманітні заборони на продукцію китайських технологічних гігантів (ZTE, Нuawei) звинувачуючи їх в шпигунській активності і крадіжці державних секретів.

У грудні в Канаді за запитом США була заарештована фінансовий директор Huawei Мен Ваньчжоу, її підозрюють у порушенні американських торгових санкцій проти Ірану як мінімум з 2018 року. Ваньчжоу відпустили, але їй, як і раніше, загрожує екстрадиція до США.

Відповідь Китаю не забарилася: китайські правоохоронці затримали трьох громадян Канади за підозрою в “загрозі національній безпеці”. 

Залиште відповідь

Вашу електронну адресу не буде опубліковано.