13 країн ЄС підтримало пропозицію Румунії стосовно Nord Stream 2

0

Йдеться про зміну законодавства, яка ускладнить створення цього російсько-німецького газопроводу

За неофіційною інформацією кореспондентки Польського радіо з Брюсселя Беати Пломецької, пропозицію Румунії у справі зміни законодавства, яка ускладнить створення російсько-німецького газопроводу Nord Stream 2, підтримало 13 країн Європейського Союзу. 15 січня цю тему обговорювали в Брюсселі експерти 28 країн. Досі такі дії блокували дві країни, що попередньо очолювали Раду Європейського Союзу – Австрія та Болгарія. Румунія, яка 1 січня почала своє шестимісячне головування в Раді ЄС, вирішила пришвидшити роботу в цьому напрямку.

Польські експерти і дипломати заявляють про позитивну оцінку Варшави, позаяк у румунській пропозиції однозначно мовиться про необхідність врегулювати справу нових газопроводів, що з’єднують країни Європейського Союзу з іншими державами. Всі газові маршрути, також імпортні та їх морські частини на території ЄС, мають підлягати суворим євросоюзним правилам. Крім того, в найновішому документі записано – якщо країна-учасниця ЄС хоче укласти контракт з країною, яка не належить до ЄС, спочатку свою згоду на це повинна висловити Європейська комісія.

Брюссель перевірятиме, чи трубопровід відповідає законодавству ЄС, чи немає ризику негативного впливу на внутрішній газовий ринок та чи це не позначиться негативно на безпеці постачання або конкуренції.

Залиште відповідь

Вашу електронну адресу не буде опубліковано.