У містах Польщі відбулися демонстрації у пам’ять про мера Ґданська

0

Демонстрації проти насильства та ненависті відбулися у кільканадцяти містах Польщі

Під гаслом «Стоп ненависті» у понеділок ввечері вулицями Варшави пройшла мовчазна хода. У демонстрації, на якій переважала атмосфера суму після смерті мера Ґданська Павела Адамовича, взяли участь тисячі людей, також політики з різних партій.

У демонстрації взяли участь тисячі осіб, присутні були, серед інших, мер Варшави Рафал Тшасковський та лідер Громадянської платформи Ґжеґож Схетина.

«Я хочу дуже подякувати за присутність тут і хочу сказати тільки одне – що нині немає насправді слів тому, що сталося. Наші думки нині з родиною та друзями мера Павела Адамовича»


– сказав Тшасковський.

Під час маршу переважала атмосфера смутку і відчаю, смерть мера Адамовича вшанували хвилиною мовчання, а також співанням «Мазурки Домбровського» (гімну Польщі – ред.). Багато людей тримало у руках запалені свічки, з’явилися також плакати з написати «Стоп агресії» і «Досить пропаганди». Протестувальники висловлювали жаль з приводу смерті мера Ґданська і закликали протидіяти мові ненависті та насильству.

Хода, що почалася перед освітленим спеціально з цієї нагоди біло-червоними кольорами Палацом культури і науки, пройшла вулицями Маршалковською і Крулєвською до будівлі Національної галереї мистецтва Захента – до символічного місця, де 16 грудня 1922 року від куль нападника загинув перший президент відродженої Польщі Ґабріель Нарутович.

Зазначимо, що, крім Варшави, подібні велелюдні марші та демонстрації проти насильства і ненависті, а також у пам’ять про Павела Адамовича, відбулися у кільканадцяти містах Польщі, наприклад, у Ґданську, Вроцлаві, Кракові, Познані, Люблині, Катовицях та Щеціні.

Зокрема, тисячі жителів Ґданська зібралися перед фонтаном Нептуна на Длуґому Тарґу.

«Хочу Тобі нині, любий Павел, обіцяти, що заради Тебе і заради нас усіх ми захистимо наш Ґданськ, нашу Польщу і нашу Європу від ненависті та презирства, ми Тобі це обіцяємо. Прощавай, Павел»


– заявив присутній на демонстрації, присвяченій пам’яті мера Ґданська, голова Європейської ради Дональд Туск.
Залиште відповідь

Вашу електронну адресу не буде опубліковано.