Міністр закордонних справ Словаччини здійснить візит до Молдови

0

Глава Бюро з реінтеграції Маріан Герман провів першу в цьому році зустріч з главою Місії ОБСЄ в Молдові Клаусом Нойкірхен.

На зустрічі також були присутні представники бюро і Міністерства закордонних справ і європейської інтеграції, передає moldpres.md.

В ході зустрічі обговорювалися організаційні питання, пов’язані з майбутнім незабаром робочим візитом до Молдови міністра закордонних і європейських справ Словацької Республіки Мирослава Лайчака, для проведення консультацій з тематики придністровського конфлікту в контексті перейняття Словаччиною головування в ОБСЄ в 2019 році.

Варто зазначити, що в поточному році головування Словацької Республіки в ОБСЄ має намір просувати три пріоритети: 1. Запобігання, посередництво і пом’якшення конфлікту. 2. Забезпечення безпечного майбутнього. 3. Ефективна багатосторонність.

Глава Місії ОБСЄ в Молдові повідомив, що Франко Фраттіні та в 2019 році буде спеціальним представником чинного головування ОБСЄ з врегулювання придністровського конфлікту.

Також в ході діалогу було обговорено ситуацію в Зоні безпеки і питання, пов’язані з роботою Об’єднаної контрольної комісії, була підтверджена думка про необхідність постійного спостереження за ситуацією в зоні відповідальності миротворчих сил і зосередженні зусиль для підтримки стабільності в регіоні і ефективного вирішення питань в галузі безпеки.

У той же час глава бюро підтвердив необхідність, щоб відповідно до положень 6-го пункту Заяви Ради міністрів ОБСЄ про переговори в процесі врегулювання придністровського конфлікту у форматі «5 + 2», затвердженого 7 грудня 2018 року в Мілані, Італія, був забезпечений прогрес в переговорному процесі і паралельне вирішення всіх питань в трьох пакетах порядку денного переговорного процесу: а) соціально-економічні питання; б) загальні правові та гуманітарні питання і права людини; в) всеосяжне врегулювання конфлікту, включаючи інституційні, політичні питання та питання безпеки.

На закінчення повідомлялося, що бюро продовжить забезпечувати стійкість і динаміку проведеної в 2018 році діяльності, висловлено подяку за плідну участь Місії ОБСЄ в якості посередника в процесі переговорів з придністровського врегулювання.

Залиште відповідь

Вашу електронну адресу не буде опубліковано.