“Нафтогаз” сподівається, що ЄС зупинить будівництво “Північного потоку-2”

0

“Нафтогаз України” сподівається, що Румунія винесе на розгляд Європарламенту поправки до Газової директиви ЄС, які можуть зупинити будівництво морського газопроводу “Північний потік-2” і продовження “Турецького потоку” в європейські країни.

Єврокомісія ще в кінці 2017 року представила поправки до Газової директиви ЄС, що поширюють певні норми енергетичного законодавства союзу на газопроводи з інших країн, зокрема вимога забезпечувати доступ до прокачування третіх сторін, розділяти діяльність з продажу і транспортування газу. Поправки повинні бути узгоджені, в тому числі, в Раді країн ЄС, однак через розбіжності думок різних держав союзу не сталося, пише ria.ru.

“Якщо вдасться ЄП проголосувати про застосування цієї директиви для морських газопроводів, є велика ймовірність, що не відбудеться друга нитка” Турецького потоку “, ні” Північний потік-2 “. У нас є зараз дуже стриманий оптимізм щодо того, що Румунія, яка нині головує, можливо, винесе це питання “,


– сказав Коболєв на брифінгу, трансляцію якого вів український телеканал” Прямий “.

Румунія головуватиме в Раді ЄС у першому півріччі 2019 року. Україна виступає проти будівництва нових морських трубопроводів для поставок російського газу в Євросоюз, побоюючись скорочення або повної втрати його транзиту через свою територію.

Залиште відповідь

Вашу електронну адресу не буде опубліковано.