Ґданські українці вшанували трагічно померлого Павела Адамовича

0

Зокрема, українці у Ґданську вшанували пам’ять загиблого президента міста піснею «Пливе кача».

У заходах із вшанування пам’яті трагічно загиблого президента Ґданська взяли участь не тільки офіційні представники України. Під час прощання на вулицях міста та на заупокійній месі було видно українські прапори із траурними чорними стрічками, які тримали представники цієї найчисельнішої національної меншини у Ґданську.

При початковій школі №57 у Ґданську працює «Домівка Ґданськ», тобто світлиця для зустрічей усіх поколінь українців, які живуть у столиці Поморського воєводства. Павел Адамович постійно наголошував, що у Ґданську живе та працює понад 16 тисяч українців. Після його смерті ґданські українці спільно з іншими жителями міста вийшли на вулиці, аби провести президента міста в останню дорогу.

Разом з тисячами мешканців Ґданська провели в останню путь Президента Павла Адамовича. Вічная пам`ять Пане Президенте, великий друже України


– написав у Facebook консул України у Ґданську Лев Захарчишин.

Ельжбєта Кшемінська, голова української громади у Ґданську, додала:

«Ми – маленька частина Ґданська, але президент дбав про те, аби ми були собою. Я завжди була і є і ґданчанкою, і українкою».

Також українська громада вшанувала пам’ять Павела Адамовича жалобною лемківською піснею «Пливе кача» у соборі Покрова Пресвятої Богородиці і св. Варфоломія в Ґданську. Цією композицією з часів Майдану українці вшановують пам’ять полеглих героїв. Відео розміщено на сторінці «Домівка Ґданська» у Facebook.

Пливе Кача

"Пливе Кача" Video: Dmitriy Zabijaka & Yurii Zabiiaka

Опубликовано Домівка Гданськ Понедельник, 21 января 2019 г.

У заупокійній месі в базиліці св. Діви Марії взяли також участь, зокрема, посол України в Польщі Андрій Дещиця, консул України в Ґданську Лев Захарчишин, секретар міської ради Маріуполя Степан Максма, а також міський голова Слов’янська Вадим Лях. Двоє останніх, як написав Лех Захарчишин, – це «представники міст, яким Ґданськ Павела Ад

Залиште відповідь

Вашу електронну адресу не буде опубліковано.