Грузія зайняла 16-е місце в світовому індексі економічної свободи

0

Експерти американського дослідницького інституту Heritage Foundation зберегли оцінку рівня економічної свободи в Грузії.

В оновленому рейтингу Грузія продовжує займати 16-е місце серед 180 держав і значиться в групі країн з «переважно вільною економікою». Одночасно середній бал Грузії, що розраховується експертами по 12 показникам, незначно зменшився – на 0,3 бала. У новому дослідженні країна набрала 75,9 бала зі 100 можливих, передає Nesgeorgia.ge

В Heritage Foundation пояснюють погіршення загальної оцінки «спадом ефективності судової системи», а також втратою балів в таких показниках, як «відкритість уряду» і «монетарна свобода».

У європейському регіоні Грузія розмістилася на 8 місці. Необхідно відзначити, що з географічних сусідів Грузії в групу «переважно вільної економіки».
Росія, яка зайняла 98 місце, числиться в групі країн з «переважно невільною економікою», а Вірменія (47 місце), Азербайджан (60 місце) і Туреччина (68 місце) – в групі «незначно вільна економіка».

Список, як і в минулому році, очолює Гонконг. До першої трійки також увійшли Сінгапур і Нова Зеландія. Найгірші результати продемонстрували Куба – 178 місце, Венесуела – 179 місце, Північна Корея – 180 місце. Вони потрапили в групу «репресованих економік».

Американські аналітики розраховують «Індекс економічної свободи» з 1995 року. Експерти оцінюють цей показник по чотирма головними критеріями: верховенство закону, ефективність управління, обмеження державного втручання і відкритість ринків. Також беруться до уваги рівень захисту прав власності, свободи від корупції, податкової свободи і структура державних витрат.

Залиште відповідь

Вашу електронну адресу не буде опубліковано.