Румунія спробує обмежити котроль Росії над Nord Stream 2

0

Під час головування Румунії у ЄС країна винесе на розгляд питання щодо поширення третього енергетичного пакета на морські газопроводи, в тому числі й на цей, передає Польське радіо    h

Міністр енергетики Румунії Антон Антон повідомив, що під час головування Румунії у ЄС країна винесе на розгляд питання щодо поширення третього енергетичного пакета на морські газопроводи, в тому числі на «Північний потік-2».

Зазначимо, що у разі ухвалення такого рішення Росії доведеться поступитися правом на одноосібне користування газопроводом, дозволити іншим країнам та компаніям прокачувати ним газ, а також встановити прозору систему утворення тарифу на транзит газу через газопровід.

«Ми хотіли б, щоб наше головування у ЄС дозволило зробити суттєві кроки на шляху до просування цієї ініціативи», – повідомив Антон Антон під час засідання комітету з питань енергетики у Європарламенті.

На відповідну ініціативу уже відреагували в українському Нафтогазі.

«Якщо таке рішення буде прийнято, то у відношенні «Північного потоку-2» діятимуть вимоги про анбандлінг (розділення компанії – ред.), вільний доступ до пропускної спроможності, прозоре тарифоутворення. А це суперечить планам Росії, яка задумувала цей проект в якості інструменту політичного впливу та шантажу», – повідомив голова Нафтогазу Андрій Коболєв.

Водночас, для того, аби відповідні законодавчі зміни до енергетичного законодавства ЄС поширилися на «Північний потік-2», їх необхідно ухвалити до завершення Газпромом цього газопроводу.

Зазначимо, що мова йде про ухвалення рішення Європарламенту про поширення дії Третього енергопакету ЄС на російські газопроводи. Ця директива передбачає відділення функцій постачання газу від його видобутку.

Тобто, у разі його ухвалення, Росія мусила б дозволити постачати газ через свої морські газопроводи іншим постачальникам та втратила б контроль над ними. У разі відмови проводити таку реформу, європейським країнам заборонили б купувати російський газ, що постачається російськими газопроводами.

Раніше повідомлялось, що Газпром збудував уже 370 кілометрів «Північного потоку-2» та завершив роботи у територіальних водах Німеччини.

Наразі Газпром отримав дозволи на будівництво «Північного потоку-2» у майже всіх країнах, через води та територію яких планують прокладати трубопровід, зокрема у Росії, Фінляндії, Швеції та Німеччині. Водночас, єдиною країною, яка поки не надала Газпрому дозвіл на спорудження газопроводу є Данія.

Залиште відповідь

Вашу електронну адресу не буде опубліковано.