ДПМ, ПСРМ і блок ACUM назвали свої пріоритети, якщо пройдуть в парламент

0

На передвиборчих дебатах, організованих на одному з телеканалів, ДПМ, ПСРМ і блок ACUM представили свої пріоритети роботи, якщо пройдуть в парламент.

Якщо потрапить до наступного парламенту, Демократична партія почне свою законодавчу діяльність з продовженням проектів, які були розпочаті в останні роки. Першою була б Програма “Хороші дороги для Молдови 2”, розпочата в 2018 році. Партія соціалістів, подбала б в першу чергу про економіку і впровадила б дії для заохочення іноземних інвесторів в економіку країни. Виборчий блок ACUM буде зосереджений, перш за все, на боротьбу з великою корупцією, а також на створення бізнес-середовища для економічного розвитку. Про ці пріоритети представники зазначених партій обговорили на передвиборчих дебатах, організованих телеканалом TVR Moldova, передає Рoint.md

Представник Демократичної партії Миколу Чубук заявив, що для продовження Програми “Хороші дороги 2” вже передбачені фінансові кошти в Державному бюджеті на поточний рік. За його словами, ця програма передбачає збільшення площі доріг до 2,6 тис. Кілометрів. Демократ додав, що іншим пріоритетом є системи водопостачання та каналізації. “50% населення, на жаль, стикаються з проблемами доступу до питної води, і ми вже протягом двох років змогли підключити понад 100 тис. Громадян до джерел питної води. У 2019 100 тис. Громадян також будуть підключені до питної води “, – заявив Миколу Чубук. Створення сприятливого бізнес-середовища та залучення інвестицій стане третім пріоритетом для ДПМ в наступному законодавчому органі.

Представник Партії соціалістів Григорій Новак сказав, що після дій зі стимулювання економіки, формування, яке він представляє, має пріоритетом “реанімацію” правосуддя. Це пов’язано з тим, що, за його словами, правосуддя – це та область, яка повинна стояти на варті дотримання правових норм, що також буде залучати і іноземних інвесторів. “Чому я кажу про іноземних інвесторів? Тому що на сьогоднішній день, на жаль, бюджет країни “на нулі”. Ми не можемо просто “струсити” економічних агентів, від яких приходять гроші в бюджет, але, навпаки, ми повинні заохочувати цих агентів, щоб вони не працювали з подвійною бухгалтерією, приховували доходи, щоб якимось чином вижити “, – заявив Григорій Новак . За його словами, інші області пов’язані з цими двома важливими лініями: економікою і правосуддям.

Ігор Гросу каже, що пріоритетом номер один для блоку ACUM DA – ПДС є боротьба з великою корупцією. Наступним пріоритетом в списку є створення бізнес-середовища для економічного розвитку і збільшення доходів, для освіти, охорони здоров’я та європейської інтеграції. “Серед негайних дій, які ми повинні зробити, прийшовши до влади, це виправити те, що зробила нинішня влада-зупинити і скасувати те, що вони досягли шляхом продажу громадянства, скасувати податкову амністію”, – сказав Ігор Гросу. За його словами, ця податкова амністія означає, що ті, хто був чесним, платив податки, тепер обмануті, тому що ті, хто тримав свої фінансові кошти за межами країни за 6%, тепер можуть “відбілити” ці гроші. Ігор Гросу вважає, що ці гроші не прийдуть до Республіки Молдова для інвестування, вони пройдуть процедуру “відбілювання” і знову будуть виведені з країни.

Наступні парламентські вибори відбудуться 24 лютого. Вони будуть проходити на основі змішаної виборчої системи, як за партійними списками, так і по одномандатних округах. До сих пір Центральна виборча комісія зареєструвала 11 конкурентів на виборах в національному окрузі, ще чотири заявки знаходяться на розгляді.

Залиште відповідь

Вашу електронну адресу не буде опубліковано.