Сім’ї загиблих воїнів просять Польщу допомогти покарати російських злочинців

0

Посольство Польщі в Києві прийняло сім’ї загиблих на сході військових польського походження, повідомляє Польське радіо

«Просимо Польщу про підтримку в порятунку пам’яті про наших синів та покарання російських злочинців, котрі їх вбили», – звернулися сім’ї 20 загиблих на Донбасі українських солдатів польського походження під час зустрічі з послом Республіки Польща у Києві Яном Пєклом.

Гості суботньої зустрічі принесли із собою у посольство світлини загиблих чоловіків та синів, а також польські родинні пам’ятки. Вони показали польським дипломатам свідоцтва про народження своїх дідів, військові квитки, старі паспорти, у яких вказана польська національність, свідчення про перше причастя, а також листи і телеграми початку 20 століття.

Організатори зустрічі наголосили, що ключем під час вибору учасників не були такі критерії як, наприклад, наявність карти поляка, а скоріше пам’ять про польських предків.

«Треба розуміти, що серед громадян України, які воюють на фронті, є також особи польського походження. Багато з них загинуло. Ніхто не вів жодної статистики, ми не можемо сказати, про скількох осіб ми говоримо», – сказала радниця посольства Йоанна Юревич.

Молитву за полеглими прочитав настоятель парафії св. Миколая у Києві Анджей Рак. «Пожертва свого життя за іншу людину – це прояв найбільшої любові. Такою смертю гинуть солдати, котрі помирають в обороні своєї країни. Марія сама була матір’ю, яка розуміла жертву свого сина, Ісуса Христа. Давайте молитися їй. Вона дуже добре розуміє усіх матерів, котрі втратили своїх дітей», – зазначив отець Рак.

Серед запрошених на зустрічі сімей були, серед інших, Ніна, мати Ігоря Брановицького, розстріляного у неволі захисника донецького летовища, Ядвіґа Лозінська, син якої загинув під час битви під Іловайськом, Ірина Камінська, матір Аміни Окуєвої, військової з польсько-чеченської родини, яка боролася проти Росії у складі батальйону «Київ-2», а також Ольга та Василь Ісики.

Члени сімей полеглих на сході українських воїнів висловили, серед іншого, надію, що польські депутати у Європейському парламенті можуть допомогти їм у боротьбі за визнання сепаратистів воєнними злочинцями. Вони також зазначили, що Посольство Польщі в Україні – це перше представництво іншої країни, яке дозволило їм розповісти про свої трагедії.

Залиште відповідь

Вашу електронну адресу не буде опубліковано.