Політичні рейтинги в результатах опитування на замовлення NDI

0

Згідно з результатами опитування громадської думки, проведеного незабаром після президентських виборів 28 листопада минулого року, «Грузинська мрія – Демократична Грузія» користується найбільшою підтримкою в суспільстві, і 27% респондентів стверджують, що ця партія «найближче до них», а Єдиний національний рух називають такий 12% респондентів, повідомляє Грузія Online.

Польові роботи по опублікованим 30 січня результатами опитування громадської думки проводились Кавказьким центром дослідницьких ресурсів, на замовлення Національно-демократичного інституту США (НДІ), в період з 6 по 20 грудня. В рамках дослідження на основі представницького відбору, шляхом прямого інтерв’ю було опитано 2 205 респондентів, а межі різниці дослідження становлять +/- 2,1%.

Результати опитування громадської думки на замовлення НДІ – грудень 2018 роки (pdf на англ. м.)
Згідно з результатами опитування, 14% респондентів або відмовилися відповідати, або сказали, що не знають, яка партія стоїть найближче до них. У відповідь на це питання 36% респондентів заявили, що «жодна з партій» не стоїть поряд з ними. Європейську Грузію і Альянс патріотів назвали по 3% респондентів, в 7% опитаних вказали на інші партії.

В аналогічному опитуванні в червні 2018 року правлячу партію назвали 18% респондентів близькому до них партією; Далі йшли Єдиний національний рух – 10% і Лейбористська партія – 3%.

На питання, «якщо завтра проводилися б парламентська вибори, за кого б ви голосували», 29% передбачуваних виборців назвали «Грузинську мрію»; 12% – Єдиний національний рух; 3% – Альянс патріотів; 7% – інші партії. 9% респондентів відповіли «ні за одну з партій», а 26% сказали, що не знають.

Згідно з дослідженням, 69% респондентів заявили, що вони брали участь в першому турі президентських виборів 28 жовтня (офіційна активність склала 46,83%). Ще більше респондентів взяли участь у другому турі – 76% респондентів (офіційна активність – 56,36%).

Відповідаючи на питання про те, як були організовані президентські вибори, респонденти відповіли, що виборчі дільниці були добре облаштовані, і ситуація не гнітила, проте майже третина (30%) не впевнена, що голосування проводилося правильно.

Респондентам задавали питання і на інші теми.

Згідно з результатами опитування, 44% респондентів оцінили роботу уряду як «дуже добру» або «хорошу»; 49% оцінили його як «погану» і «дуже погану».

Парламент оцінюється ще більш негативно: більшість заявляє, що законодавчий орган в основному залучений в політичні суперечки (71%), що Парламент не зміг просунути на передній план важливі політичні проблеми (55%).

Велика частина населення вважає, що корупція більш-менш поширена у всіх урядових структурах. В якості головної форми корупції у всіх відомствах громадяни називають непотизм. Потім йде отримання хабарів і розтрата бюджету в особистих цілях.

Згідно з дослідженням, 92% опитаних вважають, що жити в умовах демократії важливо. Однак тільки 43% вважають, що в Грузії є демократія; На думку інших 46%, в Грузії немає демократієї, що є найвищим показником з 2013 року.

Першу частину результатів опитування громадської думки НДІ США опублікував 28 січня

Залиште відповідь

Вашу електронну адресу не буде опубліковано.