В Естонії дозволили одружуватися і вступати в спадок по відеозв’язку

0

Парламент Естонії в середу ухвалив законопроект про внесення поправок до Закону про нотаріальне посвідчення, який дозволяє нотаріусам по відеозв’язку завіряти заяви про вступ у шлюб, розірвання шлюбу, про вступ у спадок або відмову від нього, повідомила прес-служба вищого законодавчого органу республіки, передає News.yam.md
 
В першу чергу в цьому можуть бути зацікавлені так звані “електронні резиденти”, що володіють віртуальними посвідченнями особи, і живуть за кордоном громадяни Естонії, число яких становить понад 130 тисяч осіб.
 
“Нотаріуси зможуть дистанційно завіряти заяви про вступ у шлюб і розірвання шлюбу, про вступ у спадок або відмову від нього, відчуження частки участі в товаристві з обмеженою відповідальністю, а також для запевнення довіреностей, пов’язаних з передачею майна в заставу”, – йдеться в повідомленні .
 
Для того щоб дистанційно завіряти Нотаріальною палатою розроблено спеціальну програму. Увійти в неї можна за допомогою ідентифікаційної ID-карти або посвідчення особи електронного резидента.
 
Нотаріально завірити угоду по відео-мосту для проживаючих за кордоном громадян Естонії можна буде тільки в приміщеннях естонських дипломатичних представництв. На період тестування системи виділено три диппредставництва: в Гельсінкі, Нью-Делі і Стокгольмі. Оновлений закон вступить в силу з 1 лютого 2020 року.
 
Володар електронного посвідчення особи може використовувати його для авторизації на державних онлайн-сервісах, при реєстрації фірм і для цифрового підпису документів без фізичної присутності в країні.

Залиште відповідь

Вашу електронну адресу не буде опубліковано.