Грузія продовжує зміцнювати позицію основного союзника Євросоюзу в регіоні

0

31 січня 2019 року ЄС опублікував щорічний звіт про виконання Асоціації Грузією, який детально відображає успішні реформи, здійснені в Грузії по ряду напрямків, в тому числі демократія і державне управління, захист прав людини, правосуддя і верховенство закону, боротьба проти корупції та організованої злочинності, охорона кордону, економічний розвиток і торгівля, регіональний розвиток та цифрова економіка, сільське господарство, охорона навколишнього середовища, зміна клімату, охорона здоров’я, освіта, туризм, транспорт і енергетика, передає Грузія – Online.

За оцінкою Євросоюзу, виконання зобов’язань, взятих угодою про Асоціацію, проходило у встановлені терміни.

“Грузія продовжувала зміцнювати свої позиції, як основного союзника Євросоюзу в регіоні здійсненням реформ, і своєю амбіцією ще більше розвивати відносини з Євросоюзом” – сказано в звіті, і наводиться програма реформ уряду з п’яти пунктів.

Звіт також зазначив тверду підтримку громадянського суспільства Грузії по відношенню найважливішого зовнішньополітичного курсу країни.

У документі йдеться про співпрацю Грузії-Євросоюзу в сфері безпеки, де Грузію назвали значним партнером ЄС.

Звіт стосується також 10-ї річниці грузинсько-російського конфлікту, і однозначно підтверджує тверду підтримку Євросоюзу по відношенню до суверенітету і територіальної цілісності країни у кордонах визнаних міжнародною спільнотою .

У своєму звіті Євросоюз позитивно оцінює торгові відносини з Грузією, і підкреслює поліпшення макроекономічної ситуації в країні. Згідно з документом, Грузія є важливим торговим партнером Євросоюзу.

Частка Євросоюзу в торговому обороті країни в 2017 році склала 27%. Позитивно оцінюються кроки, здійснені в сфері конкуренції, сприяють публічної конкуренції. Грузія продовжувала поліпшення національної системи в напрямку торгівлі.

Згідно зі звітом, Грузія продовжує працювати над питанням безвізового повідомлення і вживати необхідних заходів у зв’язку з нелегальною міграцією. Важливе просування зафіксовано в сфері виконання покарання і пробації, особливо з точки зору охорони здоров’я та захисту прав людини. Грузія поліпшила законодавство проти насильства по відношенню до жінок і сімейного насильства.

Примітно, що в 2016 році після вступу в силу угоди про Асоціацію, це третій за рахунком щорічний звіт. У ньому оцінюється імплементація Грузією угоди про Асоціацію, і особливо виконання порядку денного в період після засідання Ради Асоціації Євросоюзу-Грузії 5 лютого 2018 року.

Залиште відповідь

Вашу електронну адресу не буде опубліковано.