Народний захисник Грузії вважає найважливішою подією рішення ЄСПЛ у справі «Грузія проти Росії»

0

Народний захисник Грузії Ніно Ломджарія називає найважливішою подією з точки зору захисту прав людини рішення Страсбурзького суду, згідно з яким, Російська Федерація повинна виплатити Грузії 10 млн євро в якості компенсації, передає Грузія – Online.

«Сьогодні ми побачили, що у боротьбі за права людини завжди є результат, навіть коли протистоїш великій і впливовій державі – і Європейський суд є цим місцем!», – заявила Ніно Ломджарія.

Нагадаємо, 31 січня 2019 року Велика палата Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), прийняла рішення, згідно з яким, сума компенсації буде розподілена між 1 795 постраждалими під час видворення з Росії в 2006 році.

За рішенням суду, грузинські громадяни, постраждалі в результаті порушення статті 4-го протоколу Європейської конвенції з прав людини (заборона на колективну висилку іноземців), повинні отримати по 2000 євро. Тим же громадянам Грузії, щодо яких були порушений стаття 5 (незаконне позбавлення волі) і стаття 3 (нелюдське і принижуюче гідність поводження або наказання).

Залиште відповідь

Вашу електронну адресу не буде опубліковано.

18 + 13 =