Румунія замінить Канаду у миротворчій місії в Малі

0

Румунія погодилася перебрати на себе обов’язки Канади у миротворчій місії MINUSMA в Малі. Про це заявили у МЗС Канади, повідомляє Укрінформ.

“За результатами продуктивної зустрічі на полях саміту глав МЗС країн-членів НАТО міністри закордонних справ Канади та Румунії оголошують, що Румунія надасть миротворчій місії ООН у Малі транспортні гелікоптери після виводу військ Канади із Гао у 2019 році”, – йдеться у поширеній заяві.

У відомстві наголосили на важливості миротворчих операцій для допомоги державам, що перебувають в кризовому стані.

“Підтримуючи MINUSMA та завдяки іншій допомозі у Малі та регіоні Сахель, Канада та Румунія стоять пліч-о-пліч із народом Малі у його прагненні до тривалого миру та сталого розвитку”, – зазначили у канадському МЗС.

У заяві додається, що готовність Румунії замінити Канаду “є прикладом продовження тісної співпраці між союзниками по НАТО із надання важливих ресурсів ООН”.

Зазначимо, що Канада розмістила Малі 8 гелікоптерів та 250 осіб особового складу, які допомагають миротворчій місії ООН здійснювати медичну евакуацію й транспортувати обладнання та особовий склад.

Мандат цієї місії збігає у липні і в канадському уряді неодноразово наголошували, що не мають намір залишати контингент понад цей термін.

Залиште відповідь

Вашу електронну адресу не буде опубліковано.

5 + 1 =