Місія спостерігачів за виборами в Молдові ENEMO надала звіт

0

Поведінка органів, координуючих вибори, протягом довиборчого періоду в Молдові можна охарактеризувати як професійне і прозоре, але підхід окружних виборчих рад розцінюється частиною кандидатів як надмірно суворий, що призводить до відносно великій кількості підписів, визнаних недійсними навіть через незначні технічні помилки, передає noi.md

Такі висновки містяться в Проміжному звіті, представленому на прес-конференції Міжнародної місією ENEMO зі спостереження за виборами в Молдові. Голова місії Дрітан Таулла зазначив, що дії Центральної виборчої комісії в відстежуються аспектах відрізнялися професіоналізмом.

“Засідання ЦВК прозорі, відкриті для ЗМІ та спостерігачів, а також для громадськості, завдяки онлайн-трансляцій. ENEMO позитивно оцінює правові зміни, що зачіпають процес збору підписів, такі як скасування низки непотрібних бюрократичних процедур і скорочення кількості необхідних підписів, що відповідає попереднім рекомендаціям Венеціанської комісії, ENEMO та ОБСЄ / БДІПЛ “, – повідомив Дрітан Таулла.

Заступник голови Місії Бошко Ненезіч пояснив, що ряд співрозмовників Місії зі спостереження за виборами висловили стурбованість тим, що деякі зміни, нещодавно внесені в законодавство, можуть створити конкурентам і виборцям труднощі в плані належного розуміння нових процедур і, що ще важливіше, наслідків нової системи.

“ENEMO користується нагодою, щоб засудити будь-які нападки на конкурентів і електоральних кандидатів, а також будь-які інші спроби перешкодити відповідним електоральним і неелекторальним зацікавленим сторонам організовувати, брати участь, відстежувати чи звітувати про виборчий процес”, – зазначив Дрітан Таулла.

Крім того, ENEMO закликає всі компетентні державні органи докласти всіх зусиль для запобігання таких випадків і швидкого реагування з метою розслідування та притягнення до відповідальності можливих винних, з тим, щоб забезпечити кожному конкуренту дотримання його права на безперешкодне проведення кампанії.

“Наступний звіт буде сфокусований в основному на передвиборній кампанії, списках виборців, підготовці до дня виборів, можливих скаргах і апеляціях, а також на інших аспектах”, – розповів Бошко Ненезіч.

Прийнявши запрошення Центральної виборчої комісії Республіки Молдова, ENEMO направила Міжнародну місію зі спостереження за виборами для проведення моніторингу парламентських виборів 2019 року, які відбудуться 24 лютого. Місія складається з Основною команди з восьми міжнародних експертів, що базуються в Кишиневі, і десяти довгострокових спостерігачів, розділених на п’ять багатонаціональних команд по дві людини, що діють по всій країні.

Залиште відповідь

Вашу електронну адресу не буде опубліковано.