Румунія пришвидшує роботу у справі перешкоджання Nord Stream 2

0

Наприкінці цього тижня стане відомо, чи більшість країн ЄС підтримає зміни, що ускладнять побудову Nord Stream 2, передає Польське радіо.

Румунія, яка у цьому півріччі головує в Європейському Союзі, як і обіцяла, пришвидшує роботу над положеннями, що можуть ускладнити будівництво газогону Nord Stream 2.

Брюссельська кореспондентка Польського радіо Беата Пломецька неофіційно дізналася, що влада у Бухаресті внесла дискусію на тему змін до газової директиви на зустріч послів наприкінці цього тижня. Тоді стане відомо, чи більшість країн Європейського Союзу підтримає зміни.

Йдеться про оновлену директиву, відповідно до якої усі газопроводи, також ті, що імпортують газ, а також їхні морські відрізки на території Євроспільноти, будуть охоплені євросоюзним енергетичним пакетом.

«Посли зустрічаються у середу та п’ятницю. Саме у п’ятницю, як я дізналася, вони розглянуть питання газової директиви. Таким чином, після більш ніж року, це ця справа із робочого, експертного рівня вийде на політичний – рівень послів. Під час попередніх двох головувань – Австрії та Болгарії – цьому ефективно запобігали. І тільки перехід на більш високий рівень дає сподівання противникам Nord Stream 2 на пришвидшення роботи», – сказала Пломецька.

Однак це ще не гарантує успіху. Ключовим буде кінець тижня. Тоді стане відомо, чи більшість підтримує зміни до газової директиви. Групі з 13 країн, зокрема Польщі, котрі підтримують зміни до газової директиви, потрібна ще підтримка трьох великих країн – Італії, Іспанії та Франції. Якщо підтримка двох перших країн є можливою за умови, що з євросоюзних правил будуть виключені газопроводи, що з’єднують ці країни з Північною Африкою, то підтримка Франції є непевною. Багато залежатиме від того, що саме буде у проекті нової газової директиви.

За словами брюссельської кореспондентки Польського радіо, Румунія має представити найновішу версію ще нині. Противники Nord Stream 2 побоюються, що лобіювання та тиск з боку Німеччини призведе до пом’якшення положень, що дозволить виключити цей газогін із директиви.

IAR/Т.А.tags: Nord Stream 2Будівництвогазова директивагазопровідЄСНімеччинаРумуніяPrint

 Читай також

  • Румунія хоче відновлення роботи над положеннями у справі Nord Stream 220.12.2018
  • Голови МЗС Польщі та Румунії хочуть термінового перегляду газової директиви10.01.2019
  • Єврокомісія сподівається на пришвидшення роботи над блокуванням Nord Stream 222.01.2019
  • Дипломат ЄС: Ризик поразки щодо блокування Nord Stream 2 є великим25.01.2019
Залиште відповідь

Вашу електронну адресу не буде опубліковано.