Українці польського походження гинуть за Україну на Донбасі

0

“Не кожен міг повестися так, як він. Він не сказав ані одного слова про своїх хлопців, нікого не зрадив, його не зламали. Він повівся так, як повинен поводитися громадянин будь-якої держави”.

У збройних діях, що тривають на Донбасі вже понад чотири роки, загинуло понад три тисячі українських вояків. Частина з них мала польське походження. Їхні родини, хоч і не завжди добре розмовляють польською, не забувають про своє коріння. Вони розповідають про близьких, котрі віддали своє життя за Україну, передає Польське Радіо

«Важко точно підрахувати, яка частина загиблих солдатів може мати польське походження. Серед родин загиблих є, однак, і такі, котрі ідентифікують себе як поляків. Серед них родина Івана Ісика з Дрогобича, вояка батальйону “Айдар”, який був поранений і потрапив у полон бойовиків у вересні 2014 року. Там, імовірно, його піддавали тортурам, після чого він помер героєм. Про це розповідає його батько Василь Ісик: “Не кожен міг повестися так, як він. Він не сказав ані одного слова про своїх хлопців, нікого не зрадив, його не зламали. Він повівся так, як повинен поводитися громадянин будь-якої держави”. Допит сепаратистами пораненого Івана Ісика записав на відео і розповсюдив Ґрем Філіпс – пов’язаний з бойовиками британський журналіст, що працював для російської пропаганди».

Залиште відповідь

Вашу електронну адресу не буде опубліковано.