Комітет Європарламенту: Потрібно зупинити Nord Stream 2

0

За словами польської євродепутатки Анни Фотиґи, без рішучої реакції не вдасться зупинити наступ Кремля, повідомляє Польське радіо.

Група євродепутатів закликала зупинити будівництво газопроводу Nord Stream 2. Депутати з Комітету із закордонних справ Європейського парламенту прийняли звіт, присвячений відносинам Європейського Союзу з Росією. Роботу над документом від імені європейських консерваторів відслідковувала євродепутатка від Польщі Анна Фотиґа.

У звіті говориться, що «Північний потік» збільшить залежність Євросоюзу від російського газу і він порушує енергетичну політику Євроспільноти. А тому, як наголошує група євродепутатів, його необхідно зупинити.

За словами Анни Фотиґи, держави, котрі підтримують проект Nord Stream 2, є наївними щодо відносин з Росією і ставлять власні інтереси понад європейську солідарність.

У документі є теж критика Росії за ворожі дії у нашому регіоні, порушення повітряного простору і територіальних вод держав Балтійського моря, а також за мілітаризацію Калінінградської області. «Документ чітко показує, що Росію не можна сприймати як стратегічного партнера», – підкреслила Анна Фотиґа.

Вона додала, що Захід не повинен зупинятися тільки на припиненні дальшої російської агресії, а змусити Росії оплатити заподіяні збитки за попередні агресивні дії та повернутися до ситуації, що була до нападу на Україну та незаконної анексії Криму.

«Без рішучої реакції ми не зупинимо наступу Кремля», – написала євродепутатка.

Ця критика Росії – це, наразі, думка парламентського комітету із закордонних справ. Позиція усього Європарламенту стане відомою під час пленарної сесії наступного місяця.

Залиште відповідь

Вашу електронну адресу не буде опубліковано.