Польські євродепутати проти Nord Stream 2

0

Польські депутати Європарламенту вважають, що Росія хоче порушити єдність і послабити ЄС завдяки Nord Stream 2, передає Польське радіо.

Польські євродепутати погоджуються, що проект газопроводу Nord Stream 2 є невигідним для Польщі, і що в інтересах Росії – послаблення Європейського Союзу. У понеділок група євродепутатів закликала зупинити будівництво російсько-німецького газопроводу. Парламентарії з Комітету із закордонних справ Європейського парламенту прийняли звіт, присвячений відносинам ЄС з Росією.

Євродепутат Яцек Саріуш-Вольський на хвилях Польського радіо сказав, що Nord Stream 2 може негативно вплинути на єдність ЄС. Він зазначив, що протягом останніх двох років позицій із критикою побудови газопроводу та вимогами щодо його блокування буле декілька. Саріуш-Вольський вважає, що будівництво другої гілки «Північного потоку» можуть зупинити американські санкції, а також розблокування газової директиви Німеччиною.

Водночас віце-голова Європейського парламенту Боґуслав Ліберадзький зазначив, що Росія хоче, аби держави ЄС посварилися між собою. Політик відзначив, що в інтересах Росії – слабкий ЄС і вона воліє «розігрувати» свої інтереси з кожною державою окремо.

У звіті комітету говориться, що «Північний потік» збільшує залежність Євросоюзу від російського газу, загрожує внутрішньому ринку та порушує енергетичну політику Спільноти. Група євродепутатів переконана, що цю ініціативу потрібно зупинити. У документі є також критика Росії за ворожі дії у нашому регіоні, порушення повітряного простору і територіальних вод держав Балтійського моря, а також за мілітаризацію Калінінградської області.

Залиште відповідь

Вашу електронну адресу не буде опубліковано.

17 − fifteen =