Використовуючи наш сайт, ви погоджуєтесь з нашою Політикою конфіденційності та приймаєте Умови використання сайту.
Прийняти
Фонд сприяння демократіїФонд сприяння демократіїФонд сприяння демократії
  • Головна
  • Про нас
  • Проєкти
  • Підтримка і звітність
Читання: 18 країн ЄС закликають блок діяти у разі втручання РФ в українські вибори – ЗМІ
Поширити
Font ResizerAa
Фонд сприяння демократіїФонд сприяння демократії
Font ResizerAa
  • Головна
  • Про нас
  • Проєкти
  • Підтримка і звітність
пошук
  • Головна
  • Про нас
  • Проєкти
  • Підтримка і звітність
Слідкувати за нами
©2019 Фонд сприяння демократії
Новини Міжмор'я

18 країн ЄС закликають блок діяти у разі втручання РФ в українські вибори – ЗМІ

Останні оновлення: 08.02.2019 14:07
Анастасія Фролова
Поширити
3 Хв на читання

Вісімнадцять країн-членів Європейського союзу закликали блок бути “готовим діяти” на підтримку України у випадку, якщо Росія спробує підірвати президентські та парламентські вибори в країні, передає Європейська правда.

У дискусійному документі під назвою “Збереження України на її європейському шляху” 18 країн також заявляють, що блоку слід “уникати втоми ЄС від України чи втоми України від ЄС”.

Документ, який чиновники ЄС не мали права публічно публікувати, був схвалений представниками Австрії, Бельгії, Великої Британії, Хорватії, Чехії, Данії, Естонії, Фінляндії, Німеччини, Ірландії, Латвії, Литви, Мальти, Польщі, Румунії, Словаччини, Словенії та Швеції.

Його будуть обговорювати, коли міністри закордонних справ ЄС зберуться в Брюсселі 18 лютого, щоб обговорити політичну ситуацію в Україні перед президентськими виборами.

У документі сказано, що майбутні вибори будуть “тестом для України: для її демократії, реформ, стійкості та орієнтації. Ключовим інтересом ЄС залишається зберегти Україну на європейському шляху реформ і продовжувати її підтримку”.

У ньому зазначається, що “виклики для кампанії є складними, а українська стійкість буде ключовою у випадку російського втручання”, зазначивши, що Москва повинна “прагнути впливати на вибори шляхом підтримки своїх бажаних кандидатів, кібератак та кампаній з дезінформації”.

18 країн ЄС закликають до вжиття заходів для протидії “фальшивому російському наративу про Україну як failed state” (неспроможну державу).

Згідно з документом, Брюссель також повинен “надавати додаткову допомогу, зокрема гуманітарну допомогу” для сходу України.

У документі міститься похвала українському керівництву, яке разом з “енергійним громадянським суспільством та міжнародною спільнотою доклало значних зусиль для сприяння життєво важливим реформам та зміцненню стійкості України та її європейської орієнтації”.

“За останні п’ять років реформи були більш глибокими і великими, ніж за попередні 22 роки її пострадянського життя”, – йдеться в документі, посилаючись на “прогрес, досягнутий у сфері децентралізації, реформи державного управління, дерегуляції, пенсійної системи та прозорості”.

Проте він підкреслює, що створення “повністю незалежного і ефективного” антикорупційного суду має вирішальне значення для надання “антикорупційному порядку денному життєво важливого і незворотного поступу, незалежно від політичного керівництва, яке прийде з виборами”.

Брюссель закликає Київ “захистити амбіційне і енергійне громадянське суспільство і притягнути відповідальних за залякування і напади на активістів громадянського суспільства і журналістів до правосуддя”.

Влада також повинна забезпечити “плюралістичний, незалежний та доступний медіапростір”, а також “належним чином профінансований та діючий громадський телеканал”, йдеться в документі.

Раніше повідомлялося, що в лютому міністри закордонних справ країн ЄС обговорять введення нових санкцій проти Росії через загострення ситуації в Азовському морі.

Пов’язано

Поділитися цією статтею
Facebook Whatsapp Whatsapp Telegram Email Копіювати посилання Друкувати
Залишити коментар Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наші новини:

Стартував новий етап дослідження “Повернення”: вивчаємо досвід українців за кордоном
Анонси Важливе Повернення
InfoLight.UA провів тренінги з протидії дезінформації для депутатів різних рівнів та активістів харківського осередку партії “Слуга Народу”
InfoLight.UA InfoLight.UA
Посилення голосу прифронтових медіа: Партнерство для розширення впливу
InfoLight.UA Анонси
AI проти фейків: InfoLight.UA розкрила нові методи протидії російській пропаганді та закликала до співпраці
InfoLight.UA Важливе

Ми в медіа:

Росія використовує TikTok для ІПСО на українцях мобілізаційного віку – Польське Радіо
ЗМІ про нас
Підготовка та проведення виборів становить серйозні ризики для України – експерти
ЗМІ про нас
«Детектор медіа» видалив помилкову новину про те, що Такер Карлсон веде шоу на каналі «Россия 24» – реакція на дослідження InfoLight.ua
InfoLight.UA ЗМІ про нас
Науковці обговорили перспективи консервативної ідеї в сучасній Україні
ЗМІ про нас
Фонд сприяння демократіїФонд сприяння демократії
Слідкувати за нами
Copyright © 2019 Фонд сприяння демократії Наші Політика конфіденційності,  Умови використання сайту
  • Головна
  • Про нас
  • Проєкти
  • Підтримка і звітність
Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Забули Ваш пароль?