Польща та США проти агресії Росії щодо України

0

Державний секретар США заявив у Варшаві, що Nord Stream 2 посилить перевагу Росії та зробить залежними країни ЄС від російського газу, передає Польське радіо.

«Ми поділяємо негативне ставлення до агресивних дій Росії, особливо щодо України», – заявив у вівторок, 12 лютого, міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович після розмови із державним секретарем США Майком Помпео, який прибув до Варшави. Очільник польської дипломатії теж наголосив, що рішення США про вихід із Договору INF (Договір між СРСР та США про ліквідацію ракет середньої та малої дальності) Варшава вважає правильним.

На спільній прес-конференції із Помпео Чапутович поінформував, що спочатку він обговорив з американським політиком наслідки порушення Росією Договору INF та рішення США про вихід з цієї угоди. «Ми вважаємо це рішення правильним. Договір, якого дотримується тільки одна зі сторін, є насправді необов’язковим договором», – сказав Чапутович.

Очільник польської дипломатії повідомив, що під час зустрічі з державним секретарем США він обговорив теж питання «ролі Північноатлантичного альянсу для безпеки в Європі». «Ми спільно повинні протистояти загрозам, пов’язаним із ядерною зброєю, тероризмом і кібератаками», – зазначив він.

«Ми поділяємо негативну позицію щодо агресивних дій Росії, особливо щодо України», – сказав голова МЗС Польщі. У зв’язку з цим він нагадав про дії Росії в Азовському морі і «неприпустиме міжнародним правом затримання українських моряків». «Цьому немає виправдання», – додав він.

Серед іншого, за словами Яцека Чапутовича, Польща та США також «поділяють позицію, що Nord Stream 2 не слугує енергетичній безпеці Європи». «Ми вважаємо, що це невдалий та навіть загрозливий для енергетичної безпеки проект», – зазначив польський міністр.

У свою чергу, Майкл Помпео відзначив, що газопровід Nord Stream 2 посилить російську перевагу та зробить інші європейські держави більш залежними від російських постачань. Державний секретар підкреслив, що Росія використовує газ як політичну зброю.

Він додав, що польсько-американські відносини в енергетиці є дуже добрими та дуже важливими. «Польща намагається імпортувати газ та нафту зі США», – сказав Помпео. Він зазначив, що Польща також намагається стати незалежною від російського газу.

Американський держсекретар назвав Польщу одним із найліпших друзів США в Європі, наголошуючи особливо на «чудових» відносинах з Варшавою у сфері оборони і безпеки.

Майк Помпео згадав також про заплановану на середу зустріч з польськими та американськими солдатами з Батальйонної бойової групи НАТО. Він підкреслив, що спільна служба польських та американських солдатів у рамках сил НАТО свідчить «про те, що Північноатлантичний альянс може протистояти будь-якому агресорові та будь-якій загрозі».

Він наголосив, що «президент Трамп вдячний за те, що Польща дотримується своїх зобов’язань та підтримує Альянс у міру своїх можливостей».

Яцек Чапутович подякував Помпео за «конструктивні перемовини». «Ця розмова підтвердила ідеальний стан між нашими державами. Цілі Польщі та Сполучених Штатів у зовнішній політиці подібні, передусім у безпековій сфері», – наголосив польський міністр.

Голова МЗС Польщі додав, що розмови з Помпео він продовжить у середу, під час візиту на базі НАТО, де розміщені американські солдати.

«Хочу подякувати державному секретарю Помпео за службу американських солдатів у Польщі. Завдяки цій службі ми почуваємося у безпеці в нашій країні», – додав Чапутович.

Він зазначив, що під час розмов з Помпео вони обговорили «плани наступного розширення присутності американських сил у Польщі».

Сьогодні, 13 лютого, міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович та державний секретар США Майк Помпео будуть головувати на організованій Варшавою та Вашингтоном конференції, присвяченій миру та безпеці на Близькому Сході.

Залиште відповідь

Вашу електронну адресу не буде опубліковано.