Використовуючи наш сайт, ви погоджуєтесь з нашою Політикою конфіденційності та приймаєте Умови використання сайту.
Прийняти
Фонд сприяння демократіїФонд сприяння демократіїФонд сприяння демократії
  • Головна
  • Про нас
  • Проєкти
  • Підтримка і звітність
Читання: Майк Пенс: Жодна небезпека не є більш очевидною, ніж привид агресії зі Сходу
Поширити
Font ResizerAa
Фонд сприяння демократіїФонд сприяння демократії
Font ResizerAa
  • Головна
  • Про нас
  • Проєкти
  • Підтримка і звітність
пошук
  • Головна
  • Про нас
  • Проєкти
  • Підтримка і звітність
Слідкувати за нами
©2019 Фонд сприяння демократії
Новини Міжмор'я

Майк Пенс: Жодна небезпека не є більш очевидною, ніж привид агресії зі Сходу

Останні оновлення: 14.02.2019 13:18
Анастасія Фролова
Поширити
4 Хв на читання

Віце-президент США наголосив, що Москва хоче ділити та дестабілізувати завдяки своїм нафтовим і газовим ресурсам, повідомляє Польське радіо.

«Жодна небезпека не є більш очевидною, ніж привид агресії зі Сходу; Москва хоче ділити та дестабілізувати завдяки своїм нафтовим і газовим ресурсам, новим арсеналам ядерної зброї та втручанню у вибори в інших країнах», – наголосив у середу, 13 лютого, у Варшаві віце-президент США Майк Пенс.

«Попри багаторічні перемовини, російські сили надалі займають значну частину Грузії та України, а нещодавно, порушуючи законодавство, вони затримали три українські кораблі з їхніми екіпажами», – сказав Пенс під час спільної прес-конференції з президентом Польщі Анджеєм Дудою у столиці Польщі.

Американський політик наголосив, що у зв’язку з цими провокаціям і «в солідарності з Польщею та нашими європейськими партнерами президент Дональд Трамп зробив більше, аби протистояти Росії, ніж будь-який інший президент у нашій найновішій історії».

Серед іншого, віце-президент Пенс ствердив також, що відносини між Сполученими Штатами та Польщею є міцнішими, ніж будь-коли. «Польща та США є друзями, позаяк ми керуємося подібними цінностями, а у світі, що стає все більш непередбачуваним, наш союз стає щораз важливішим», – сказав американський високопосадовець.

Майк Пенс наголосив теж на значенні економічної безпеки та польсько-американського діалогу в енергетичній сфері, що полягає в тому, аби ні Польща, ні Сполучені Штати, ані жодна інша країна в Європі, «не стала залежною у цій сфері від агресивної Росії». У цьому контексті він нагадав про контракти на постачання скрапленого газу зі США до Польщі.

«Нині ми не можемо дочекатися співробітництва у розвитку інших джерел енергії, наприклад ядерної», – зазначив віце-президент Сполучених Штатів. За його словами, влада у Вашингтоні, на чолі з президентом Дональдом Трампом, пишається і висловлює подяку Польщі за протидію проекту газопроводу Nord Stream 2.

У свою чергу, президент Анджей Дуда поінформував після зустрічі з віце-президентом США Майком Пенсом, що невдовзі слід сподіватися рішення у справі збільшення американської військової присутності у Польщі. Президент, однак, не уточнив, чи йдеться про рішення у справі розгортання у Польщі постійної бази США.

«Маю надію, що наші спільні зусилля у напрямку збільшення присутності армії Сполучених Штатів у Польщі дадуть невдовзі результати. Незабаром будуть прийняті перші обов’язкові рішення», – сказав Дуда.

Президент висловив також задоволення попередньою зустріччю з польськими та американськими солдатами на 1-ій Базі транспортної авіації у Варшаві. «Це дуже приємна зустріч, але також і дуже символічний елемент американської військової присутності у Польщі у рамках Північноатлантичного альянсу та у рамках союзу між нашими державами», – зазначив він.

Нагадаємо, в інтерв’ю виданню «Financial Times» посол США у Польщі Жоржет Мосбахер заявила, що Вашингтон має намір значно збільшити чисельність американського війська у Польщі.

Водночас речник Пентагону Ерік Пейгон заявив у середу, 13 лютого, що Сполучені Штати ще не досягли домовленості з Польщею щодо збільшення чисельності американських військ у Польщі, а перемовини з цього приводу продовжуються.

Нагадаємо, раніше у середу Анджей Дуда та Майк Пенс взяли участь у церемонії підписання контракту на постачання польській армії ракетних артилерійських мобільних систем HIMARS на суму 414 млн доларів.

Пов’язано

Поділитися цією статтею
Facebook Whatsapp Whatsapp Telegram Email Копіювати посилання Друкувати
Залишити коментар Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наші новини:

Стартував новий етап дослідження “Повернення”: вивчаємо досвід українців за кордоном
Анонси Важливе Повернення
InfoLight.UA провів тренінги з протидії дезінформації для депутатів різних рівнів та активістів харківського осередку партії “Слуга Народу”
InfoLight.UA InfoLight.UA
Посилення голосу прифронтових медіа: Партнерство для розширення впливу
InfoLight.UA Анонси
AI проти фейків: InfoLight.UA розкрила нові методи протидії російській пропаганді та закликала до співпраці
InfoLight.UA Важливе

Ми в медіа:

Росія використовує TikTok для ІПСО на українцях мобілізаційного віку – Польське Радіо
ЗМІ про нас
Підготовка та проведення виборів становить серйозні ризики для України – експерти
ЗМІ про нас
«Детектор медіа» видалив помилкову новину про те, що Такер Карлсон веде шоу на каналі «Россия 24» – реакція на дослідження InfoLight.ua
InfoLight.UA ЗМІ про нас
Науковці обговорили перспективи консервативної ідеї в сучасній Україні
ЗМІ про нас
Фонд сприяння демократіїФонд сприяння демократії
Слідкувати за нами
Copyright © 2019 Фонд сприяння демократії Наші Політика конфіденційності,  Умови використання сайту
  • Головна
  • Про нас
  • Проєкти
  • Підтримка і звітність
Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Забули Ваш пароль?