Голова МЗС Грузії: без безпечного Чорного моря не буде безпечної Європи

0

Безпечна Європа не може існувати без безпечного Чорного моря. Про це міністр закордонних справ Грузії Давид Залкаліані заявив на полях Мюнхенської конференції. Голова МЗС виступив з промовою на заході, присвяченому питанням безпеки на Чорному морі, повідомляє Грузія online.

Залкаліані акцентував увагу на необхідності посилити роль НАТО в регіоні. За його словами, зміцнення позицій Північноатлантичного альянсу в Чорноморському басейні сприятиме встановленню миру і стабільності. Грузія, запевнив глава МЗС, з ентузіазмом підтримає таку активність НАТО. При цьому міністр підкреслив, що сильні і надійні партнери на Чорному морі важливі і для самого альянсу, оскільки Москва намагається посилити свою гегемонію в регіоні.

«Нікого не повинно дивувати, що НАТО особливо турбує анексія Росією Криму, криза, який вона створила в Східній Україні і в Азовському морі. Все це робить очевидним стратегію Росії: використовувати силу для досягнення своїх політичних цілей за рахунок інших суверенних держав регіону. Очевидно, що мета Росії – залякати союзників Заходу в регіоні і створити нові розділові лінії і так звані «сфери впливу в Європі», – заявив Залкаліані.

Голова МЗС нагадав, що ще до України і Криму повномасштабна гібридна війна велася проти Грузії. «Уже тоді було очевидно, що Росія не має наміру миритися зі світовим порядком, заснованим на якихось правилах і готувалася повернути втрачену домінантну позицію в регіоні. Неоголошена війна, що тривала протягом майже двох десятиліть продовжилася прямим збройним нападом у 2008 році на два грузинські регіони, які як і раніше окуповані », – додав міністр закордонних справ.

Залиште відповідь

Вашу електронну адресу не буде опубліковано.