Голова МЗС Польщі: Для безпеки в Європі нам потрібна американська присутність

0

Яцек Чапутович вважає, що євросоюзні члени НАТО повинні збільшити витрати на оборону, передає Польське радіо.

У п’ятницю, 15 лютого, міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович наголосив на Мюнхенській конференції з безпеки, що євросоюзні члени НАТО повинні зміцнити свої оборонні можливості та збільшити на це фінансові витрати.

«Я підтримую погляди, що ми повинні посилити нашу обороноздатність, особливо європейські члени Альянсу. І збільшити витрати», – сказав міністр під час свого виступу на дискусійній панелі, присвяченій майбутньому оборонного співробітництва. «Ми повинні покращувати нашу оперативну сумісність, аби наші збройні сили могли бути більш ефективними під командуванням НАТО», – додав він.

Чапутович зазначив, що Польща підтримує і буде підтримувати розвиток військової синергії у європейській частині Північноатлантичного альянсу. Водночас він застеріг, що термін «європейська стратегічна автономія» може означати бажання створення самодостатніх сил, незалежних від НАТО, що гарантують світову безпеку.

«Якщо ми пояснимо, що це не те, чого ми хочемо, і що ми хочемо створити синергію у НАТО, то усе гаразд. Але якщо ми починаємо говорити де-факто про створення європейської армії, незалежної від НАТО, то маємо проблему», – вважає очільник польської дипломатії. «Аби запобігти загрозам, з якими ми маємо справу в Європі, особливо в Центральній та Східній Європі, нам потрібна американська присутність на європейській землі. Це дуже важливо», – підкреслив він.

Польський міністр звернув увагу, що з «брекзитом» Європейський Союз втрачає країну, яка має другу щодо чисельності армію в Європі, є атомною державою, постійним членом Ради Безпеки ООН. Союзника, який має подібне сприйняття загрози з боку Росії. На думку Чапутовича, це об’єктивний доказ того, що Європі потрібний трансатлантичний союз.

«Я хочу наголосили, що нині ми не впораємося у Європі без сильних трансатлантичних зв’язків», – зазначив польський міністр.

«Ми відчуваємо загрозу з боку нашого східного сусіда, а тому ми готові інвестувати більше у нашу безпеку», – ствердив Чапутович, хвалячи також рішення Альянсу, прийняті під час самітів у Ньюпорті та у Варшаві, що привели до ротаційного розгортання додаткових союзницьких військ у Польщі у межах ініціативи посиленої висунутої присутності (eFP). На думку міністра, це доказ солідарності в НАТО.

Мюнхенську конференцію з безпеки, що почалася у п’ятницю, 15 лютого, проводять від 1963 року. Вона триватиме до неділі. Це найбільша подібна подія у світі. У 55-ій Мюнхенській безпековій конференції бере участь приблизно 30 очільників держав та урядів, а також приблизно 90 міністрів. Найважливіші теми цьогорічної зустрічі – трансатлантичні відносини, посилення напруженості між Заходом та Росією, а також криза на Близькому Сході.

Залиште відповідь

Вашу електронну адресу не буде опубліковано.