Канцелярія прем’єра: Участь Польщі у саміті Вишеградської групи під питанням

0

У зв’язку зі словами нового міністра закордонних справ Ізраїлю про поляків, будь-яка участь Польщі у саміті під питанням, повідомляє Польське радіо.

Голова Канцелярії прем’єр-міністра Польщі Міхал Дворчик сказав, що участь польських представників у саміті Вишеградської четвірки в Ізраїлі під питанням. Такою є реакція на слова міністра закордонних справ Ісраеля Каца, який сказав, що «поляки всмоктали антисемітизм із молоком матері». Вчора прем’єр Беньямін Нетаньягу призначив Каца головою Міністерства закордонних справ Ізраїлю.

Міхал Дворчик наголосив, що рішення про участь польського міністра закордонних справ у зустрічі буде прийнято протягом найближчих годин. «Ми мали справу із ганебною заявою нового міністра закордонних справ Ізраїлю», – зазначив голова Канцелярії прем’єра. «У зв’язку із цією заявою, будь-яка участь представників польської держави на саміті Вишеградської групи в Ізраїлі під питанням. Такі слова – неприпустимі», – підкреслив він на хвилях Польського радіо.

Очільник ізраїльської дипломатії висловився після публікацій ізраїльських ЗМІ, котрі писали про близькосхідну конференцію у Варшаві. За словами видання «The Jerusalem Post», ізраїльський прем’єр Беньямін Нетаньягу під час візиту до Музею історії євреїв POLIN сказав, що поляки «колаборували з нацистами» під час Голокосту. Потім у Канцелярії Нетаньягу уточнили, що прем’єр говорив про «поляків» і він не мав на увазі Польщу як державу або поляків як народ, і звинуватив ізраїльську газету у спотворенні його висловлювання.

Тим часом ізраїльський міністр закордонних справ, коментуючи слова очільника ізраїльського уряду у мас-медіа, заявив: «Наш прем’єр висловився зрозуміло. Я сам є сином тих, хто пережив Голокост. Як кожний ізраїльтянин та єврей я можу сказати: ми не забудемо і не пробачимо. Було багато поляків, котрі колаборували з нацистами і, як сказав прем’єр Іцхак Шамір, батька якого вбили поляки, поляки всмоктали антисемітизм із молоком матері».

Ісраель Кац є міністром закордонних справ Ізраїлю від учора. Раніше він був очільником розвідки. Досі дипломатичне відомство очолював сам прем’єр Нетаньягу.

Звістка про призупинення рішення у справі участі Польщі у саміті Вишеградської групи є черговою після вчорашнього скасування анонсованого візиту прем’єр-міністра Польщі Матеуша Моравєцького. Очільник польського уряду відмовився від участі в саміті після слів прем’єра Нетаньгу про співпрацю поляків з нацистами.

Залиште відповідь

Вашу електронну адресу не буде опубліковано.