Уряд Грузії починає семирічну програму, пов’язану зі зміною клімату в Грузії

0


 
Уряд Грузії починає семирічну програму вартістю 70 млн. Доларів США, спрямовану на захист населення Грузії від стихійних лих, викликаних зміною клімату. Фінансування великомасштабної програми включає грант Giant Green Fund (GCF) (27 мільйонів доларів США), внесок уряду Грузії (38 мільйонів доларів США) і грант уряду Швейцарії (5 мільйонів доларів США). Програма буде реалізована за сприяння (UNDP), а її безпосереднім виконавцем є Міністерство охорони навколишнього середовища та сільського господарства Грузії при тісній співпраці з іншими державними відомствами, передає Грузія online.

Прем’єр-міністр Грузії Мамука Бахтадзе відкрив публічну презентацію Програми адаптації до зміни клімату. Він підкреслив, що в результаті реалізації нової програми в Грузії зміниться національний підхід до зміни клімату і пов’язаними з ним загрозами.

Міністр охорони навколишнього середовища і сільського господарства Грузії Леван Давіташвілі зазначив, що будуть створені сучасні системи раннього оповіщення, які захистять 11 великих річкових басейнів Грузії з населенням 1,7 мільйона чоловік.

За оцінкою експертів, якщо Грузія не проведе заходи з адаптації до зміни клімату, збиток країни досягне 12 мільярдів доларів протягом наступного десятиліття. В результаті негайних дій збиток скоротиться майже на 90%.

Програма адаптації до зміни клімату також буде безпосередньо сприяти досягненню національних цілей сталого розвитку Грузії. Серед результатів програми – зниження впливу зміни клімату (глобальна мета 13), сталий розвиток міст (мета 11) і захист тисяч людей в регіонах високого ризику, в тому числі у високогір’ї і густонаселених містах

Залиште відповідь

Вашу електронну адресу не буде опубліковано.