Винищувачі НАТО продовжують перехоплювали літаки Росії над Балтикою

0

Минулого тижня винищувачі НАТО, що захищають повітряний простір країн Балтії, чотири рази піднімали для розпізнання російських літаків, повідомляє Польське радіо.

Минулого тижня винищувачі НАТО, що захищають повітряний простір країн Балтії, чотири рази вилітали для перехоплення п’яти російських літаків. Польща нині виконує роль головної держави у місії повітряної поліції НАТО – Baltic Air Policing.

За інформацією литовського міністерства оборони, у всіх випадках йшлося про ідентифікацію військових літаків Росії. 13 лютого це був винищувач Су-27. 15 лютого літаки НАТО двічі піднімали для розпізнання транспортних літаків Ан-72 та Ан-26. В одному з випадків завдання було перерване після увімкнення російським літаком Ан-72 приймально-передавального пристрою.

16 лютого натівські винищувачі вилетіли на розпізнання Ан-26, що летів з Калінінградської області. Однак машина розвернулася. Під час вильоту було ідентифіковано іншу машину – Су-27, що летіла із вимкненим радіолокаційним пристроєм.

Повітряний простір Литви, Латвії та Естонії нині захищають польські винищувачі, що розміщені на авіабазі в Шяуляй та німецькі винищувачі на естонській базі Емарі.

Від початку року, коли польські F-16 взяли на себе місію патрулювання повітряного простору країн Балтії, зареєстровано вже 15 інцидентів за участі російських літаків.

Залиште відповідь

Вашу електронну адресу не буде опубліковано.