З візитом до Польщі прибула очільниця Литви Даля Ґрибаускайте

0

Двосторонні розмови представників Польщі та Литви стосувалися, зокрема, співпраці у сфері оборони, передає Польське радіо.

Після зустрічі у Варшаві з очільницею Литви президент Польщі Анджей Дуда відзначив, що попередницею Європейського Союзу, до якого тепер належать обидві держави, була польсько-литовська унія. Глава Польщі додав, що з президенткою Литви Далею Ґрибаускайте обговорено, зокрема, питання безпеки.

Міністри оборони Польщі та Литви підписали лист про наміри стосовно приєднання литовської механізованої бригади «Залізний вовк» та польської 15-ї механізованої бригади до командування Багатонаціональної дивізії Північний Схід у місті Ельблонґ. «Я радий, що військова співпраця між Польщею та Литвою в межах Північноатлантичного альянсу поглиблюється. Ми показуємо, по-перше, нашу активність у альянсі, а по-друге – показуємо нашим союзникам, а також опонентам, що ми – разом, що можемо діяти спільно і спільно поглиблюємо безпеку», – сказав президент Польщі Анджей Дуда. Польський президент додав, що взаємини з Литвою є щораз кращими.

Президентка Литви Даля Ґрибаускайте звернула увагу, що Польщу й Литву об’єднує чимало проектів, у тому числі їхні позиції стосовно будівництва російсько-німецького газопроводу Nord Stream II. Обидві сторони вважають його політичним, а не економічним проектом, який приносить шкоду Європі.

У п’ятницю 22 лютого президенти Польщі, Литви та України відвідають командування багатонаціональної Литовсько-польсько-української бригади в Любліні.

Залиште відповідь

Вашу електронну адресу не буде опубліковано.