Матеуш Моравєцький: Десятки тисяч поляків допомагали євреям

0

Прем’єр-міністр Польщі в ізраїльському щоденнику «Гаарец» говорив про нещодавній конфлікт між Польщею та Ізраїлем, перелає Польське радіо.

Десятки тисяч поляків допомагали євреям. Ми не можемо піддатися брехні, – сказав прем’єр-міністр Матеуш Моравєцький в інтерв’ю ізраїльському щоденнику «Гаарец». Стаття з заявами прем’єр-міністра з’явилася в англійському та івритському виданнях газети. Матеуш Моравєцький, серед іншого, говорив про нещодавню напруженість у взаєминах між Польщею та Ізраїлем.

Прем’єр-міністр Польщі сказав щоденнику «Гаарец», що він «глибоко постраждав» від слів в.о. міністра закордонних справ Ізраїлю Ісраеля Каца, який наводячи слова колишнього прем’єр-міністра цієї країни Іцхака Шаміра, сказав, що «поляки всмоктали антисемітизм із молоком матері». Глава ізраїльської дипломатії також стверджував, що «багато поляків» співпрацювали з нацистами.

Як сказав Матеуш Моравєцький: «У мене немає жодних проблем, коли хтось каже, що в жорстоких, поганих, нелюдських часах війни в моєму народі були окремі злочинці. Але слова міністра Каца межують із расизмом», – підкреслив прем’єр-міністр. На його думку, така заява «може прозвучати з вуст радикального екстреміста», а не глави дипломатії.

Матеуш Моравєцький запевнив, що «антисемітизм у Польщі є незначним», а кількість антисемітських інцидентів над Віслою знижується, у час, коли цей показник зростає в країнах Західної Європи.

«Гаарец» (Haaretz) – одна з найвпливовіших газет в Ізраїлі. Критично ставиться до політики Нетаньяху та його уряду.

Залиште відповідь

Вашу електронну адресу не буде опубліковано.