Президенти Польщі, Литви і України зустрічаються у Любліні

0

Приводом є 450-річчя Люблінської унії, яка завершила процес створення Річ Посполитої Обох Народів, передає Польське радіо.

П’ятниця, 22 лютого, – це другий день візиту президента Литви в Польщі. Уранці Даля Ґрибаускайте зустрілася з прем’єр-міністром Матеушем Моравєцьким, а згодом подасться до Любліна, де заплановано тристоронні перемовини президентів Польщі, Литви і України.

Приводом для візиту є 450-річчя Люблінської унії, яка завершила процес створення Річ Посполитої Обох Народів. Президенти також відвідають командування Литовсько-польсько-української бригади імені Великого гетьмана Костянтина Острозького. Бригада посилається на багатовікову традицію співпраці між трьома країнами, які століттями жили в одній країні – Речі Посполитій Обох Народів.

У четвер під час переговорів у Варшаві, президенти Анджей Дуда і Даля Ґрибаускайте висловили свою однозначну підтримку Україні, яка бореться з російською агресією.

«У цьому відношенні наші позиції є однозначними. Ми вважаємо, що іншого шляху немає – окупація Криму, а також Луганської і Донецької областей має бути завершена. Росія має звідти вийти», – наголосив Анджей Дуда.

«Ми разом, як і 450 років тому, у Любліні. Ми знаємо, звідки приходять наші проблеми. Коли ми разом, ми сильні», – додала президент Даля Ґрибаускайте.


Залиште відповідь

Вашу електронну адресу не буде опубліковано.