Румунська церква назвала умови, за яких визнає ПЦУ

0

Синод Румунської церкви може визнати новостворену помісну церкву в Україні за умови гарантії прав та свобод румуномовних церковних громад, якими до того опікувалася УПЦ МП.

В Україні діє 127 румунських православних парафій, більшість з яких – на території Північної Буковини, зазначили у прес-службі Румунського патріархату, передає 24tv.ua.

У повідомленні наголосили, що вважають за потрібне провести консультації з румунськими православними, які стурбовані збереженням етнічної та мовної ідентичності.

Необхідно отримати письмові гарантії про те, що вони (румунські православні – ред. 24 канал) матимуть можливість організуватися у Румунський православний вікаріат та розвивати духовні зв’язки з Румунським Патріархатом, а також користуватися церковними книгами на рідній, тобто румунській мові,– пояснили у прес-службі.

Й зауважили, що питання церковної єдності в Україні ще не вирішене повністю. Адже є велика частка російського етнічного населення, яке підтримує прямі контакти з Московським патріархатом.

Зазначимо, що у самій Румунії з 1990 року діє Український православний вікаріат.

Залиште відповідь

Вашу електронну адресу не буде опубліковано.