Президент Естонії підтримала повну відмову від російської мови в школах

0

З нагоди Дня незалежності президент Естонії Керсті Кальюлайд виступила з урочистою промовою, в якій торкнулася питання про освіту. Вона зазначила, що її радує що спостерігається останнім часом єдина думка щодо майбутнього естонської школи, передає Delfi.

“Стриманий оптимізм вселяє мені те, що в дебатах досить багато часу приділили соціальних питань. Так само радує мене, хоча і в цьому випадку мій оптимізм – обережний, те, що нині, в рік естонської мови, стала, нарешті, формуватися єдина думка щодо майбутнього естонської школи.

Є розбіжності в тому, як досягти бажаного, але більшість наших партій хоче, щоб в подальшому в Естонії існувала єдина шкільна система естонською мовою, що не ділила б наших людей на дві громади “, – сказала Кальюлайд.

“Готовність наших російськомовних співвітчизників до такої зміни теж постійно зростає. Звичайно, шлях від бажання до плану довгий і складний і, між іншим, пов’язаний з чималими витратами. Але ми не можемо не піти цим шляхом, тому що він забезпечить захист незалежності, мови і культури Естонії та створить всім жителям країни рівні можливості “, – резюмувала вона.

Залиште відповідь

Вашу електронну адресу не буде опубліковано.