Соціалісти в Молдові вимагають провести перевибори в кількох округах

0

Партія соціалістів Республіки Молдова вимагає проведення перевиборів у кількох виборчих округах у Кишиневі, на півдні країни та у двох округах, де голосували жителі Придністровського регіону.Про це на брифінгу в Кишиневі заявив представник соціалістів у Центрвиборчкомі Максим Лебединський, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Молдові, передає Укрінформ.

«Наша вимога про перевибори в кількох виборчих округах пов’язана з тим, що нами були задокументовані випадки використання адміністративного ресурсу, а також підкупу, чи спроб підкупу виборців, що, в кінцевому підсумку, вплинуло на результати голосування», – сказав Лебединський.

Він повідомив, що відповідний позов буде поданий до судових інстанцій Молдови.

Лебединський закликав також представників виборчкомів не зволікати з поданням до ЦВК протоколів про голосування.

Згідно з попередніми даними Центрвиборчкому, після опрацювання 98,8% протоколів для голосування, в майбутній законодавчий орган увійдуть представники Партії соціалістів, виборчого блоку «ACUM» (Зараз), до складу якого входять партії «Дія і солідарність» і «Платформа «Гідність і правда», Демократичної партії і партії «Шора».

За попередніми підрахунками соціологів, найбільше мандатів (з урахуванням даних по одномандатних округах) отримає Демократична партія (33 місця в парламенті), на другому місці за кількістю мандатів розташувалася Партія соціалістів (32 мандати), на третьому – виборчий блок, – 25 мандатів. Уперше до складу парламенту увійшла партія «Шора», яка отримає 7 мандатів. До складу майбутнього парламенту увійшли 3 незалежні кандидати.

Як повідомляв Укрінформ, у неділю, 24 лютого, в Молдові пройшли чергові парламентські вибори. Вибори вперше пройшли за новою, змішаною системою: 50 депутатів (зі 101) були обрані за партійними списками (у виборах брали участь 14 партій і блоків), а решта 51 – за одномандатними округами (конкурентів було 319 осіб).

Для проходження до парламенту партіям необхідно було набрати не менше ніж 6% голосів виборців, а поріг для виборчих блоків становить 8%. У випадку з одномандатними округами, депутатом стає кандидат, який набрав найбільшу кількість голосів виборців.

Залиште відповідь

Вашу електронну адресу не буде опубліковано.