Бахтадзе: дипвідносини з Росією не буде поки триває окупація

0

Грузія не має і не буде мати дипломатичних відносин з Російською Федерацією до тих пір, поки вона здійснює окупацію наших територій. Таку заяву зробив прем’єр-міністр Грузії Мамука Бахтадзе на брифінгу до початку засідання уряду 26 лютого, передає Грузія online.

Відповідаючи на питання про те, чи слід переглядати формат переговорів «Абашидзе-Карасін» (зустрічі спецпредставника прем’єра по відносинам з Росією Зураба Абашидзе зі статс-секретарем, заступником голови МЗС РФ Григорієм Карасіним), Бахтадзе нагадав, що цей формат був створений для обговорення гуманітарних і економічних питань.

Як зазначив глава уряду, паралельно з цими темами між Тбілісі і Москвою зберігалися і «фундаментальні проблеми». У зв’язку з цим Мамука Бахтадзе запевнив, що невстановлення дипломатичних відносин з Росією, як і раніше залишається принциповим питанням для грузинської влади.

Нагадаємо, дипломатичні відносини між двома країнами були розірвані за рішенням Тбілісі після війни серпня 2008 року і у відповідь на визнання Москвою незалежності Абхазії і т.зв. Південної Осетії. В даний час діалог між країнами підтримується виключно в рамках Женевських дискусій з безпеки на Південному Кавказі і регулярних зустрічей Абашидзе і Карасіна.

Залиште відповідь

Вашу електронну адресу не буде опубліковано.

4 × 1 =