Глава МЗС Грузії розповів на сесії Ради ООН про права людини на окупованих територіях

0

Міністр закордонних справ Грузії Давид Залкаліані виступив з промовою на сегменті високого рівня 40-ї сесії Ради ООН з прав людини в Женеві 25 лютого, передає Грузія online.

У своєму виступі Залкаліані підкреслив, що захист прав людини є одним з головних пріоритетів національного порядку денного Грузії. «Реформи, проведені за останні роки, були спрямовані на забезпечення незалежності судової системи, інституційної незалежності правоохоронних органів і всеосяжних законодавчих і структурних змін у пенітенціарній системі», – заявив він.

Міністр закордонних справ також говорив про Абхазію і Цхінвальському регіоні та відзначив, що, на жаль, міжнародним і регіональним механізмам з прав людини не надається доступ в окуповані регіони і що там ситуація з правами людини і гуманітарної точки зору «день у день погіршується».

«Незаконні арешти і викрадення, порушення прав людини на етнічному грунті, посягання на права на життя, заборона на отримання освіти рідною мовою заборона, обмеження свободи пересування, вибору місця проживання і майнових прав та, зведені незаконно колючі огорожі вздовж лінії окупації, а також інші штучні перешкоди відображаються на повсякденному житті населення », – заявив Залкаліані.

Глава МЗС Грузії підкреслив, що винні у вбивствах Арчила Татунашвілі, Гігі Отхозорія і Давида Башарулі досі не покарані, і закликав держави-члени підтримати список Отхозорія-Татунашвілі, ініційований урядом Грузії, щоб покласти край безкарності і запобігти подальшим порушення прав людини в двох регіонах.

Залкаліані також заявив, що, незважаючи на величезні зусилля Грузії і міжнародного співтовариства, сотні тисяч ВПЛ все ще позбавлені права на безпечне і гідне повернення додому. За його словами, погіршена ситуація в окупованих регіонах з гуманітарною точки зору і правами людини створює пряму загрозу нової хвилі насильницького переміщення.

Міністр закликав Росію виконати свої зобов’язання відповідно до Угоди про припинення вогню від 2008 року, вивести свої збройні сили з території Грузії і надати міжнародним правозахисним механізмам доступ в окуповані регіони.
Міністр закордонних справ Грузії 25-26 лютого відвідує Женеву з дводенним візитом. Вчора він зустрівся зі своїм індонезійським колегою Ретно Масуді, а також з президентом Ради ООН з прав людини Коли Сексом, верховним комісаром ООН у справах біженців Філіппо Гранді і генеральним директором СОТ Роберто Азеведо. Залкаліані і сьогодні продовжить зустрічі віч-на-віч.

Залиште відповідь

Вашу електронну адресу не буде опубліковано.