Конституційний суд Латвії розгляне законність мовної реформи у школах

0

26 лютого Конституційний суд Латвії почне розгляд позову депутатів проросійської партії “Злагода”, які оскаржують відповідність переходу на навчання латиською мовою в середній школі латвійській Конституції, передає Європейська правда.

Позивачі вважають, що мовна реформа суперечить 114-й статті Конституції, яка гарантує повагу прав національних меншин, зокрема, право на збереження своєї ідентичності.

На їхню думку, реформа може стати інструментом примусової асиміляції.

Також депутати ввадають, що реформа не відповідає іншим положенням Конституції, зокрема, стосовно рівності усіх людей у Латвії перед законом і судом та реалізації прав людини без будь-якої дискримінації, а також гарантування кожному права на освіту і обов’язок державі забезпечити всім безкоштовну основну і середню освіту.

“Білінгвальні система навчання в школах меншин довела свою ефективність. Діюча система білінгвальної освіти забезпечує досягнення декларованої мети – включеності випускників цих шкіл в суспільство. Вони володіють державною мовою на рівні, що дозволяє продовжувати навчання і бути конкурентоспроможними на ринку праці”, – каже депутат “Злагоди” Борис Цілевіч.

Торік у Латвії ухвалили поправки до закону про освіту, що передбачають поступовий перехід шкіл національних меншин на навчання державною мовою.

Залиште відповідь

Вашу електронну адресу не буде опубліковано.