МЗС Румунії: Вибори в Республіці Молдова пройшли з дотриманням правових норм

0

Вибори в Республіці Молдова пройшли «в цілому з дотриманням правових норм і демократичних стандартів», зазначає МЗС Румунії, даючи попередню оцінку виборчого процесу, що відбувся в неділю, і згадує про необхідність збереження «європейської перспективи» в сусідній країні, передає noi.md.

«Міністерство закордонних справ (МЗС) взяло до відома попередній звіт, представлений Міжнародною місією зі спостереження за виборами в Республіці Молдова, що відбулися 24 лютого 2019 року. Згідно з попередньою оцінкою, парламентські вибори в Республіці Молдова в цілому були проведені з дотриманням правових норм і демократичних стандартів в цій галузі, але були зафіксовані деякі недоліки як в контексті виборчої кампанії, так і в день виборів », – наголошується в прес-релізі Міністерства закордонних справ.

Міністерство закордонних справ Румунії підкреслює, що «дуже важливо, щоб наступні етапи виборчого процесу проводилися відповідально, з дотриманням демократичних стандартів і принципів, необхідних для забезпечення стабільності і збереження європейської перспективи Республіки Молдова». МЗС Румунії підкреслює, що європейська перспектива принесе процвітання громадянам Республіки Молдова.

«Ми вважаємо, що тільки європейський варіант здатний дати стійкі відповіді на законні очікування громадян Молдови щодо процвітання», – йдеться в цитованому джерелі.

Вперше в історії Республіки Молдова Парламент був обраний на недільних виборах на основі змішаної виборчої системи, що означає, що 50 депутатів були обрані по загальнонаціональному виборчому округу за партійними списками, а 51 депутат – по одномандатних округах з числа незалежних кандидатів чи кандидатів, висунутих політичними партіями .

Поряд з парламентськими виборами в Молдові було проведено республіканський консультативний референдум, на якому електорату було запропоновано висловитися з приводу скорочення числа парламентаріїв і введення способу відкликання мандата депутата.

На референдумі було два питання: «Ви за скорочення числа депутатів Парламенту зі 101 до 61?» І «Ви за те, щоб народ міг відкликати депутатів, якщо вони не виконують належним чином свої зобов’язання?».

Залиште відповідь

Вашу електронну адресу не буде опубліковано.