Саломе Зурабішвілі в інтерв’ю France 24: реальність покаже мою незалежність

0

Реальність покаже мою незалежність, – про це президент Грузії Саломе Зурабішвілі заявила в інтерв’ю телекомпанії France 24.

Обрана восени 2018 року на пост президента за підтримки правлячої партії «Грузинська мрія» Зурабішвілі також зазначила, що у глави правлячої партії, екс-прем’єра і мільярдера Бідзіна Іванішвілі «немає ніякого впливу на її політику», передає Новини-Грузія.

«Правляча партія зробила вибір, щоб підтримати мене, коли виборча кампанія вже проходила, і я була кандидатом в президенти. У мене не було ніяких попередніх консультацій або попередніх домовленостей про те, що я буду робити на посаді президента. Я зараз обрана президентом на термін в шість років. Це – найдовший мандат в історії Грузії. Я не буду балотуватися на інших виборах, що дає мені повну незалежність, яку пообіцяла мені правляча партія. Вони переконали мене, що я буду повністю незалежна. Ми побачимо, реальність покаже, наскільки я незалежна. Я думаю, що я відома цим в Грузії і за межами Грузії », – цитує інтерв’ю Зурабішвілі Громадське телебачення Грузії.

Ведучий France 24 задав Саломе Зурабішвілі питання про здійснену в передвиборчий період програмі списання банківських боргів близько 600 тисячам громадян, через яку правлячу партію критикували і звинувачували в підкупі.

«Ці звинувачення не мали впливу на загальну оцінку виборів. Це рішення не було новим, оскільки це було розписано в програмі нового прем’єр-міністра і здійснилося після виборів, фактично в минулому місяці. Можливо, це був не той час, проте мене це ніяк не стосується, я не була частиною цього рішення», – так прокоментувала це питання Саломе Зурабішвілі.

В інтерв’ю France 24 президент Грузії говорила і про серпневу війну 2008 року між Росією і Грузією.


«Найбільшою трагедією цієї війни було те, що Росія визнала окуповані території незалежними. Це – щоденна трагедія Грузії, провокації щодня відбуваються на лінії окупації, російські військові пересувають цю лінію », – заявила президент Грузії.

Що стосується врегулювання конфлікту, за словами Саломе Зурабішвілі, це залежить від Росії. «Якщо вони не почнуть з поваги, шляху вперед не буде», – вважає президент.


Зурабішвілі підкреслила, що з оптимізмом налаштована на європейську і євроатлантичну інтеграцію Грузії. За її словами, не має значення, що Грузія географічно не має сухопутного кордону з ЄС.

«У нас є морський кордон. Я думаю, що події всередині ЄС змінюються дуже швидко. Ми все ще перебуваємо серед невеликого числа країн євроентузіастів, таких всього кілька, тому думаю, що ми важливі для ЄС. Я вважаю, що в процесі цих змін, які переживає ЄС, можливо, вдасться знайти більше місця для Грузії, ніж раніше, коли в ЄС все було чітко», – заявила Зурабішвілі.

Що стосується НАТО, то президент висловила думку про те, що інтеграція до Північноатлантичного альянсу дасть Грузії більше безпеки.

Залиште відповідь

Вашу електронну адресу не буде опубліковано.