Індекс “Східного партнерства”: Молдова займає 3-е місце по зближенню з ЄС

0

Україна, Грузія і Молдова є лідерами серед шести країн “Східного партнерства” щодо демократичних реформ і євроінтеграції. Є підстави для оптимізму і ряд історій успіху, вважає представник ЄС, передає point.md.

Рейтинг випливає з “Індексу Східного партнерства-2017”, представленого у вівторок, 26 лютого, Форумом громадянського суспільства “Східного партнерства” в Брюсселі.

“На жаль, ми не можемо сказати, що реформи просуваються як слід, якщо ми говоримо в цілому про шість країн ” Східного партнерства “… Але є підстави для оптимізму, і є ряд історій успіху”, – зазначила Анастасія Ісмаїлова з постійного представництва Литви при ЄС, де були представлені результати індексу. Зокрема, вказується, що гірші показники за рівнем демократії – у Білорусі та Азербайджану. Тоді як Україна і Молдова відстають по бізнес-клімату.

Зближення з Євросоюзом – в двох вимірах

Індекс охоплює два критерії. Перший – зближення з ЄС – відображає, як кожна з країн переймає норми ЄС і міжнародні стандарти. Лідером тут є Україна (індекс 0,73). За нею йдуть Вірменія (0,66), Молдова (0,65), Грузія (0,64), Азербайджан (0,56) і Білорусь (0,52). Цей критерій демонструє, наскільки рівень демократії в тих чи інших країнах відповідає міжнародним європейським стандартам, як проходить впровадження норм ЄС і наскільки країни досягають цілей сталого розвитку. За двома першими показниками Україна також лідирує. А ось у сталому розвитку на першому місці Азербайджан.

Другий критерій показує, наскільки тісно кожна з країн пов’язана з ЄС. Йдеться про зв’язки між урядами, в економіці і серед громадян. Тут на першому місці Грузія і Молдова – індекс 0,71. За ними йдуть Україна (0,66), Вірменія (0,50), Азербайджан (0,47) і Білорусь (0,45).

Форум, який об’єднує організації громадянського суспільства з країн-учасниць програми “Східне партнерство” і з країн-членів ЄС, видає такий індекс щорічно починаючи з 2011 року.

Програма “Східне партнерство” була запущена Європейським Союзом у 2009 році для шести країн Східної Європи, які активно співпрацюють з Брюсселем.

Залиште відповідь

Вашу електронну адресу не буде опубліковано.