Проект «Школа суспільно-політичної освіти» розпочав своє життя як спільний проект Фонду сприяння демократії та Фонду Ганнса Зайделя в Україні в жовтні 2020 року.
Ідеєю проекту стала навчальна програма про базові політичні ідеології – консерватизм, лібералізм, соціал-демократію. Було проведено цикл онлайн-лекцій по згаданих темах, організовано онлайн-інтерв’ю із представниками цих течій, а також виготовлено відеоролик про політичні ідеології в цілому, видано три брошури по цих темах та буклет зі схематичним зображенням основних цінностей цих базових ідеологій, виражених в інфографіках. Лекції виставлялись в записі на YouTube-каналі проекту.
Відмінними рисами публікацій є:
![](https://fpdi.org.ua/wp-content/uploads/2021/07/Консерватизм-Интернет_Страница_01.jpg)
![](https://fpdi.org.ua/wp-content/uploads/2021/07/Консерватизм-Интернет_Страница_01.jpg)
- Методологія написання — історії ідей.Ідеології, їх історія та програми розглядаються в контексті унікальних локальних ситуацій, які й створюють певний коридор можливостей і разом з тим створюють обмеження.Така методологія дозволяє максимально легко доносити матеріал до читача та наближає брошури до популярного сьогодні нонфікшену.
- Виділення кейсів по тій чи іншій ідеології.Наявність кейсів дозволяє на конкретних прикладах пояснювати складні теоретичні ідеологеми та варіативність політичного процесу.
- Яскраве оформлення.Яскравість та незвичність оформлення є одним із найбільш яскравих трендів книговидання на сучасному етапі. Таке оформлення, на переконання маркетологів, що працюють на книжному ринку, дозволяє в умовах надмірної пропозиції продукції зацікавити читача.
![](https://fpdi.org.ua/wp-content/uploads/2021/07/page-2.png)
![](https://fpdi.org.ua/wp-content/uploads/2021/07/page-2.png)
![](https://fpdi.org.ua/wp-content/uploads/2021/07/page-4.png)
![](https://fpdi.org.ua/wp-content/uploads/2021/07/page-4.png)
У 2021 році Школа суспільно-політичної освіти почала розгляд нових ідеологічних напрямків – християнської демократії, фемінізму, лібертаріанства, зеленої ідеології. По кожній з цих ідеологічних течій було проведено 3-4 заняття.
![](https://fpdi.org.ua/wp-content/uploads/2021/07/page-7.png)
![](https://fpdi.org.ua/wp-content/uploads/2021/07/page-7.png)
Зокрема, були проведені тематичні онлайн-інтерв’ю з відомими представниками цих ідеологій:
- на тему християнської демократії із професором і завідувачем кафедри політології Українського Католицького Університету Юрієм Підлісним;
- на тему фемінізму – з професоркою НаУКМА, лауреаткою Шевченківської премії Вірою Агеєвою;
- на тему лібертаріанства – з директором Центру вільної економіки ім.К.Бендукідзе Наталією Мельник;
- на тему зеленої ідеології – із головою Української Природоохоронної Групи Олексієм Василюком.
![](https://fpdi.org.ua/wp-content/uploads/2021/07/page-8.png)
![](https://fpdi.org.ua/wp-content/uploads/2021/07/page-8.png)
Також як доповнювальну програму ми розпочали проведення циклу інтерв’ю зі знаковими людьми на тему «Історія успіхів і невдач України. До 30-річчя Незалежності», в якому вже взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол України, професор НаУКМА Володимир Василенко та дисидент, голова ВААД України, член ініціативи «Першого грудня» Йосиф Зісельс.
![](https://fpdi.org.ua/wp-content/uploads/2021/07/page-9.png)
![](https://fpdi.org.ua/wp-content/uploads/2021/07/page-9.png)
Також ми приготували відеоролики на тему консерватизму, християнської демократії, а також про постать відомого політичного діяча Німеччини Ганса Зайделя, іменем якого названо відомий політичний фонд.
Завданнями роликів є:
- Заповнення порожньої ніші українського відеоконтенту – інформації про ідеології.
- Ознайомлення українського глядача з ідеологією консерватизму та християнської демократії.
- Поширення в Україні інформації про Ганса Зайделя
У 2021 році були випущені брошури на тему християнської демократії, фемінізму, лібертаріанства і зеленої ідеології.
Кожна брошура має свій унікальний дизайн.
![](https://fpdi.org.ua/wp-content/uploads/2021/07/Християнська-демократія-Интернет_Страница_01.jpg)
![](https://fpdi.org.ua/wp-content/uploads/2021/07/Християнська-демократія-Интернет_Страница_01.jpg)
Протягом роботи нашого проекту ми виявили ряд людей, які були готові активніше співпрацювати.
На першому етапі виявилось близько 10 осіб, яких ми назвали «Друзями» Школи суспільно-політичної освіти. Вони хотіли більшої активності та готові були допомагати розбудовувати проект. Велика частина з них спробувала себе в ролі модераторів проекту. З них виокремилась нова група, переважно викладачів вишів, які були зацікавлені спробувати себе в ролі лекторів в проекті або і навіть організовувати мультиплікацію досвіду проекту у своїх громадах. Ми залучили найактивніших до роботи в наших проектах як лекторів.
Ми хочемо провести літню навчальну сесію для підготовки лекторів, модераторів і тренерів, які зможуть суттєво розширити тематично, змістовно і якісно наш проект до нового вигляду в «Платформі суспільно-політичної освіти».
![](https://fpdi.org.ua/wp-content/uploads/2021/07/page-3.png)
![](https://fpdi.org.ua/wp-content/uploads/2021/07/page-3.png)
![](https://fpdi.org.ua/wp-content/uploads/2021/07/page-5.png)
![](https://fpdi.org.ua/wp-content/uploads/2021/07/page-5.png)