Школа суспільно-політичної освіти: звіт за перше півріччя 2021 року

0

Проект «Школа суспільно-політичної освіти» розпочав своє життя як спільний проект Фонду сприяння демократії та Фонду Ганнса Зайделя в Україні в жовтні 2020 року.

Ідеєю проекту стала навчальна програма про базові політичні ідеології – консерватизм, лібералізм, соціал-демократію. Було проведено цикл онлайн-лекцій по згаданих темах, організовано онлайн-інтерв’ю із представниками цих течій, а також виготовлено відеоролик про політичні ідеології в цілому, видано три брошури по цих темах та буклет зі схематичним зображенням основних цінностей цих базових ідеологій, виражених в інфографіках. Лекції виставлялись в записі на YouTube-каналі проекту.

Відмінними рисами публікацій є:

  1. Методологія написання — історії ідей.Ідеології, їх історія та програми розглядаються в контексті унікальних локальних ситуацій, які й створюють певний коридор можливостей і разом з тим створюють обмеження.Така методологія дозволяє максимально легко доносити матеріал до читача та наближає брошури до популярного сьогодні нонфікшену.
  2. Виділення кейсів по тій чи іншій ідеології.Наявність кейсів дозволяє на конкретних прикладах пояснювати складні теоретичні ідеологеми та варіативність політичного процесу.
  3. Яскраве оформлення.Яскравість та незвичність оформлення є одним із найбільш яскравих трендів книговидання на сучасному етапі. Таке оформлення, на переконання маркетологів, що працюють на книжному ринку, дозволяє в умовах надмірної пропозиції продукції зацікавити читача.

У 2021 році Школа суспільно-політичної освіти почала розгляд нових ідеологічних напрямків – християнської демократії, фемінізму, лібертаріанства, зеленої ідеології. По кожній з цих ідеологічних течій було проведено 3-4 заняття.

Зокрема, були проведені тематичні онлайн-інтерв’ю з відомими представниками цих ідеологій:

  • на тему християнської демократії із професором і завідувачем кафедри політології Українського Католицького Університету Юрієм Підлісним;
  • на тему фемінізму – з професоркою НаУКМА, лауреаткою Шевченківської премії Вірою Агеєвою;
  • на тему лібертаріанства – з директором Центру вільної економіки ім.К.Бендукідзе Наталією Мельник;
  • на тему зеленої ідеології – із головою Української Природоохоронної Групи Олексієм Василюком.

Також як доповнювальну програму ми розпочали проведення циклу інтерв’ю зі знаковими людьми на тему «Історія успіхів і невдач України. До 30-річчя Незалежності», в якому вже взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол України, професор НаУКМА Володимир Василенко та дисидент, голова ВААД України, член ініціативи «Першого грудня» Йосиф Зісельс.

Також ми приготували відеоролики на тему консерватизму, християнської демократії, а також про постать відомого політичного діяча Німеччини Ганса Зайделя, іменем якого названо відомий політичний фонд.

Завданнями роликів є:

  • Заповнення порожньої ніші українського відеоконтенту – інформації про ідеології.
  • Ознайомлення українського глядача з ідеологією консерватизму та християнської демократії.
  • Поширення в Україні інформації про Ганса Зайделя

У 2021 році були випущені брошури на тему християнської демократії, фемінізму, лібертаріанства і зеленої ідеології.
Кожна брошура має свій унікальний дизайн.

Протягом роботи нашого проекту ми виявили ряд людей, які були готові активніше співпрацювати.
На першому етапі виявилось близько 10 осіб, яких ми назвали «Друзями» Школи суспільно-політичної освіти. Вони хотіли більшої активності та готові були допомагати розбудовувати проект. Велика частина з них спробувала себе в ролі модераторів проекту. З них виокремилась нова група, переважно викладачів вишів, які були зацікавлені спробувати себе в ролі лекторів в проекті або і навіть організовувати мультиплікацію досвіду проекту у своїх громадах. Ми залучили найактивніших до роботи в наших проектах як лекторів.
Ми хочемо провести літню навчальну сесію для підготовки лекторів, модераторів і тренерів, які зможуть суттєво розширити тематично, змістовно і якісно наш проект до нового вигляду в «Платформі суспільно-політичної освіти».

Залиште відповідь

Вашу електронну адресу не буде опубліковано.