Використовуючи наш сайт, ви погоджуєтесь з нашою Політикою конфіденційності та приймаєте Умови використання сайту.
Прийняти
Фонд сприяння демократіїФонд сприяння демократіїФонд сприяння демократії
  • Головна
  • Про нас
  • Проєкти
  • Підтримка і звітність
Читання: Підготовка та проведення виборів становить серйозні ризики для України – експерти
Поширити
Font ResizerAa
Фонд сприяння демократіїФонд сприяння демократії
Font ResizerAa
  • Головна
  • Про нас
  • Проєкти
  • Підтримка і звітність
пошук
  • Головна
  • Про нас
  • Проєкти
  • Підтримка і звітність
Слідкувати за нами
©2019 Фонд сприяння демократії
ЗМІ про нас

Підготовка та проведення виборів становить серйозні ризики для України – експерти

Останні оновлення: 23.11.2024 23:00
Редактор Сайту
Поширити
4 Хв на читання
Foto:Kolodiy

Питання проведення виборів в Україні в умовах воєнного стану є вкрай складним, а забезпечення виборчого процесу в умовах війни залишається майже неможливим завданням, зазначили учасники круглого столу на тему “Вибори в умовах воєнного стану: між суспільним запитом та посиленням російських зловмисних наративів”, який відбувся в пресцентрі інформаційного агентства “Інтерфакс-Україна” в четвер.

“Ми зараз не говоримо про те, що вибори треба оголошувати вже сьогодні. Можливо, і це був би найкращий варіант, якби ці вибори відбулися після завершення війни, принаймні її гарячої фази. Однак, як показує аналіз юристів, ми на сьогодні не готові навіть до післявоєнних виборів, наше законодавство треба адаптувати до перехідних умов. Юридична готовність до виборів під час війни – це, зокрема, сигнал ворогу, що ми готові битися стільки, скільки треба”, – зазначив керівник Дослідницько-аналітичної групи InfoLight.UA Юрій Гончаренко.

Учасники круглого столу погодилися, що підготовка й проведення виборів становить серйозні ризики для України, а виборчий процес може стати джерелом політичної дестабілізації в момент, коли єдність суспільства критично важлива. Крім того, це відволікло б значні ресурси від оборонних потреб, створило б додаткові можливості для ворожих інформаційних атак і маніпуляцій.

Водночас учасники круглого столу зазначили, що проведення виборів могло б стати потужним сигналом стійкості української демократії, а також продемонструвало б світові, що навіть в умовах війни Українська держава здатна підтримувати демократичні процеси. Також це дало б можливість оновити мандат довіри громадян до влади, що особливо важливо в умовах затяжного конфлікту.

“Демократія проти авторитаризму. У цьому наша перевага. І ніяк не можна відходити від цього. Є ті, хто хоче згорнути демократію, мовляв, війна ж. Тоді буде так – одна тиранія проти іншої. Одним з головних стовпів демократії є вільні вибори. Україна потребує виборів, і треба подумати, як це зробити у воєнний час. І не треба цього боятися – вибори зміцнять, а не послаблять країну”, – зазначив політолог Володимир Манько.

Аналіз суспільних настроїв щодо проведення виборів під час війни свідчить про те, що більшість українців проти такої ініціативи. З іншого боку, засновник соціологічної компанії Active Group Андрій Єременко відзначив зростання запиту на їх проведення. “Місяць за місяцем, проводячи наші щотижневі дослідження, ми помічаємо поступове зростання суспільного запиту на проведення виборів під час воєнного стану”, – розповів він.

На думку Єременка, таке зростання запиту на вибори пов’язане з поступовим зниженням довіри до нинішньої влади – сьогодні всі рейтинги й опитування, незалежно від формулювання запитань, демонструють загальне зниження її оцінок. “Ця тенденція призводить до того, що люди починають бажати змін у владі, і це природна реакція. Якщо міський голова, президент чи депутати не задовольняють очікувань громадян, то логічним бажанням стає можливість їх переобрати. Однак другий бік цієї проблеми в тому, що в багатьох виборців немає впевненості, кого саме вони хотіли б бачити на цих посадах замість нинішніх керівників”, – вказав він.

На думку головної редакторки медіаплатформи InterVizor Світлани Кушнір, суспільний запит на вибори в Україні посилили й нещодавні вибори президента США. “Українці побачили свято демократії у Штатах, і багато з них ставить запитання – а коли вибори відбудуться у нас? За своєю природою ми є демократичною нацією, і переобрання влади раз на кілька років для нас є важливим елементом нормального суспільно-політичного життя”, – зазначила вона.

У четвер, 14 листопада, об 11.00 у пресцентрі інформаційного агентства “Інтерфакс-Україна” розпочнеться круглий стіл на тему “Вибори в умовах воєнного стану: між суспільним запитом та посиленням російських зловмисних наративів”.

Організатор: ГО “Фонд сприяння демократії” в межах проєкту Ukrainian Experts Talks.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Пов’язано

Поділитися цією статтею
Facebook Whatsapp Whatsapp Telegram Email Копіювати посилання Друкувати
Залишити коментар Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наші новини:

Стартував новий етап дослідження “Повернення”: вивчаємо досвід українців за кордоном
Анонси Важливе Повернення
InfoLight.UA провів тренінги з протидії дезінформації для депутатів різних рівнів та активістів харківського осередку партії “Слуга Народу”
InfoLight.UA InfoLight.UA
Посилення голосу прифронтових медіа: Партнерство для розширення впливу
InfoLight.UA Анонси
AI проти фейків: InfoLight.UA розкрила нові методи протидії російській пропаганді та закликала до співпраці
InfoLight.UA Важливе

Ми в медіа:

Росія використовує TikTok для ІПСО на українцях мобілізаційного віку – Польське Радіо
ЗМІ про нас
«Детектор медіа» видалив помилкову новину про те, що Такер Карлсон веде шоу на каналі «Россия 24» – реакція на дослідження InfoLight.ua
InfoLight.UA ЗМІ про нас
Науковці обговорили перспективи консервативної ідеї в сучасній Україні
ЗМІ про нас
Ситуація вкрай дивна: ЗМІ вказали на нюанс з коментарем “представника” Telegram Ремі Вонга про безпеку месенджера
ЗМІ про нас
Фонд сприяння демократіїФонд сприяння демократії
Слідкувати за нами
Copyright © 2019 Фонд сприяння демократії Наші Політика конфіденційності,  Умови використання сайту
  • Головна
  • Про нас
  • Проєкти
  • Підтримка і звітність
Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Забули Ваш пароль?