З 21 по 23 червня в Києві було дано старт програмі “Школа громадської активності”, яку організував Фонд підтримки демократичних ініціатив спільно з ECPM (European Christian Political Movement) та FICDD (Foundation for Christian Democratic Development) за підтримки ГО “Українська стратегія”.
![](https://fpdi.org.ua/wp-content/uploads/2019/08/1.jpg)
![](https://fpdi.org.ua/wp-content/uploads/2019/08/1.jpg)
Захід відбувся в готелі “Богдан Хмельницький”.
![](https://fpdi.org.ua/wp-content/uploads/2019/08/9.jpg)
![](https://fpdi.org.ua/wp-content/uploads/2019/08/9.jpg)
Всього у заході взяло участь близько 30 учасників.
Відбулася доповідь Еріка ван Дійка, керівника відділу освіти і поради партії Християнський союз (Нідерланди), на тему “Концепція соціальної відповідальності в політиці, економіці та інших сферах: від Абрагама Кейпера до Християнського Союзу”. Також на другий день семінару він розказав про сучасний політичний ландшафт Європейського Союзу у виступі на тему “Вибори в Європейському Союзі. Політичний ландшафт”.
![](https://fpdi.org.ua/wp-content/uploads/2019/08/7.jpg)
![](https://fpdi.org.ua/wp-content/uploads/2019/08/7.jpg)
Керівник Центру економічної демократії Роман Скляров зробив доповідь на тему “Майбутнє капіталізму: економічна демократія і креативний клас”, також він зробив презентацію своєї книги “Рай 2070”.
![](https://fpdi.org.ua/wp-content/uploads/2019/08/3.jpg)
![](https://fpdi.org.ua/wp-content/uploads/2019/08/3.jpg)
Міжнародний секретар Української студентської спілки Анна Масна виступила з темою “Проблема популізму і відповідальності в українському суспільстві“.
![](https://fpdi.org.ua/wp-content/uploads/2019/08/4.jpg)
![](https://fpdi.org.ua/wp-content/uploads/2019/08/4.jpg)
Кандидат філософських наук, старший науковий співробітник Інституту Філософії НАНУ Оксана Горкуша виступила з доповіддю “Виклики і перспективи для християнських цінностей за панування вульгарного утилітаризму – сучасний український контекст“.
Також учасники семінару під час роботи в малих групах напрацьовували відповіді на питання “Мій план реформ в Україні“, після чого презентували свої проекти.
![](https://fpdi.org.ua/wp-content/uploads/2019/08/6.jpg)
![](https://fpdi.org.ua/wp-content/uploads/2019/08/6.jpg)
В підсумку було домовлено про підготовку до наступного семінару в межах “Школи громадської активності”.