Міжнародна конференція «ПІСЛЯ КАПІТАЛІЗМУ: ЕКОНОМІКА, ЦІННОСТІ ТА СТАБІЛЬНЕ СУСПІЛЬСТВО» 20-22 ВЕРЕСНЯ, м. Київ

0

З 20 по 22 вересня в місті Київ відбувалася Міжнародна конференція «ПІСЛЯ КАПІТАЛІЗМУ: ЕКОНОМІКА, ЦІННОСТІ ТА СТАБІЛЬНЕ СУСПІЛЬСТВО», яку організував Фонд підтримки демократичних ініціатив спільно з Фондом Sallux.

Виступає Девід Джон Лі. Поруч – Юрій Міндюк

Всього у заході взяли участь 46 учасників. Гостями конференції з-за кордону були:

  • Крістіан Майнен, представник Фонду Sallux, експерт з безпеки (Нідерланди);
  • Девід Джон Лі, один з співавторів концепції реляціонізму, представник порталу relationism.org (Великобританія);
  • Габріела Урбанова, Член Правління Фонду Sallux, PhD (Словаччина).
Крістіан Майнен і Габріела Урбанова

Після презентації учасників та вступних слів віце-президент Фонду підтримки демократичних ініціатив Юрій Гончаренко зробив доповідь на тему «Реляційна економіка. Які елементи можна реалізувати в Україні», в якій презентував книгу «Посткапіталізм: переосмислення економіки», автори Пол Міллс та Майкл Шлютер.

Юрій Гончаренко

Книгу було видано спільними зусиллями Фондом підтримки демократичних ініціатив та Фонду Sallux. Найближчим часом в Києві та інших містах країни відбудуться презентації цієї книжки, в якій йдеться про інше бачення розвитку економіки, відмінне від пануючого дискурсу між лібералізмом та соціал-популізмом. Зокрема – йдеться про реальну імплементацію християнських цінностей в економічні моделі.

Обкладинка книги

Наступний доповідач, Роман Скляров (Центр Економічної демократії), зробив цікаву доповідь на тему “Майбутнє капіталізму: економічна демократія і креативний клас“, в якій розповів про власне бачення та прогноз на посткапіталістичне майбутнє, де реальною альтернативою може бути кооперативний рух.

Роман Скляров

Наступний доповідач, Андрій Гнідець, керівник департаменту в Національній службі здоров’я та член Асоціації християн-юристів, розповів про своє бачення “Ролі християнської демократії в формуванні цінносно-орієнтованої державної політики“. Ця доповідь, як і попередня, також викликала жваву дискусію серед учасників заходу.

Андрій Гнідець

Наступного дня конференція почалася з доповіді на тему “Економічне зростання та соціальна відповідальність“, яку зробив Володимир Панченко, кандидат історичних наук, директор Інституту суспільних досліджень. Він, як один з рецензентів книги «Посткапіталізм: переосмислення економіки» розказав про своє бачення цієї проблематики.

Володимир Панченко

Далі відбувся позаплановий виступ гостя конференції, відомого українського політика, економіста і громадський діяча, президента Асоціації українських банків Олександра Сугоняко. Він поділився своїми думками щодо причин сучасних економічних криз та методів боротьби з ними, а також розповів про безальтернативність для людства зміни сучасної економічної моделі на іншу, в першу чергу – більш моральну.

Олександр Сугоняко

Далі з доповіддю на тему “Стабільне суспільство, безпека та процвітання як ідея християнської демократії” виступив Крістіан Майнен, представник Фонду Sallux та експерт з безпеки.

Крістіан Майнен

Інший представник Фонду Sallux, Габріела Урбанова, розказала присутнім про своє бачення як досвідченого економіста “Реляційної моделі держави та економіки – як двигуна змін для майбутнього України”.

Габріела Урбанова

Далі власне концепцію реляціонізму як філософської та екномічної моделі представив один з її співавторів, Девід Джон Лі, який є представником порталу relationism.org (Великобританія).

Девід Джон Лі

Далі учасники розділилися на робочі групи та виконали тестові вправи від експерта з реліцяонізму, які мали на меті показати на практиці ефективність цієї теорії.

Результати були оформлені у вигляді коротких презентацій.

Після цього відбулася доповідь Оксани Горкуши, кандидата філософських наук, старшого наукового співробітника відділу релігієзнавства Інститут філософії  НАНУ, про “Проблеми та перспективи християнських цінностей під час панування популізму та безвідповідальності – сучасний український контекст“.

Оксана Горкуша

Останнім виступом другого дня конференції була доповідь відомого громадського діяча, дипломата, члена ради Української Галицької Партії Богдана Панкевича, на тему “Що ми маємо робити в україні з поточним політичним ландшафтом?“.

Богдан Панкевич та Юрій Міндюк

Наступного дня учасники конференції відвідали ранкове богослужіння, після чого обговорили практичні кроки щодо імплементації християнських цінностей в українську політику та боротьбу проти проросійського та популістичного реваншу.

Залиште відповідь

Вашу електронну адресу не буде опубліковано.