Міжнародна конференція «Християнська перспектива об’єднаної Європи: витоки і майбутнє»

0

З 29 по 31 травня в конференц-холі готелю «Ірена» в місті Львів відбулася міжнародна конференція «Християнська перспектива об’єднаної Європи: витоки і майбутнє». Захід зібрав близько півсотні учасників з трьох країн Європи.

Конференції передувала презентація книги Джеффа Фонтейна «Глибоке коріння» про християнське коріння сучасного Європейського Союзу, яка відбулася в Центрі Шептицького при Українському Католицькому Університеті 28 травня 2018 року. Обидва заходи проводилися за ініціативи Фонду підтримки демократичних ініціатив та Фонду Sallux в співпраці з видавництвом «Свічадо».

Під час презентації книжки та у виступі на конференції автор книги, директор Центру Європейських досліджень ім. Роберта Шумана, Джефф Фонтейн, розказав про те, що саме надихнуло його на написання книги та означив головні засади створення Європейського Союзу. Зокрема, він вважає, що більшість проблем сучасного ЄС пов’язані з тим, що нинішнє покоління європейських політиків, тих, хто впливає на прийняття рішень, є покоління «революції 1968 року», тобто людьми, що не знали жахіть Другої світової війни і саме з цієї причини для них незрозумілі ті принципи, що поклали в створення ЄС батьки-засновники, зокрема – Роберт Шуман та Конрад Аденауер.

Його позицію підтримав Богдан Панкевич, громадський діяч, член Української Галицької Партії, учасник Несторівської групи. У своїх виступах на презентації та під час конференції він підкреслив, що відхід від християнських принципів не може не мати катастрофічних наслідків для європейської спільноти і тільки повернення до коріння може дати надію на збереження та розвиток ЄС. В частині того, як християнські цінності поєднуються з українською політикою він пояснив, що мало назватися християнською практикою, важливо втілювати Божі принципи в щоденній практиці.

Директор Релігійної Інформаційної Служби України (РІСУ) Тарас Антошевський розказав про перспективи християнської демократії в Україні, а член правління Асоціації християн-юристів Андрій Гнідець розказав своє бачення того, як можуть поєднуватися християнські цінності і реальна політика.

Велику доповідь зробив також Директор Фонду Sallux Йоганесс де Йонг (Нідерланди), який розказав, як християнські цінності впливають на дійсну європейську політику, а також про необхідність створення широкого громадянського руху, який би об’єднав всіх громадських діячів, що сповідують християнські цінності. Також він виступив ініціатором практичної роботи учасників конференції у групах, під час якої учасники розробили кілька цікавих підходів щодо впровадження в українській політиці християнських засад. Його колега з Нідерландів Крістіан Майнен розказав про свій досвід громадської діяльності в якості практикуючого християнина.

Цікаву доповідь зробив відомий християнський пастор з Донецька Сергій Косяк, який не на словах стикнувся з проявами антихристиянської пропаганди та деструктивними явищами на окупованих територіях (і сам страждав в полоні за свої переконання). Він навів практичні приклади як Слово Боже допомагало вижити йому та його побратимам, як вдавалося зберігати життя невинних та приклади того, як діє ворожа як державі так і Богу пропаганда російських окупантів. Його теза, що найпершим і найзухвалішим сепаратистом є Сатана, викликала жваві емоції учасників заходу.

Всі виступи та доповіді супроводжувалися жвавими та змістовними дискусіями, у яких взяли участь різні громадські, політичні та релігійні діячі, аналітики, експерти та журналісти. Зокрема, свою думку змогли висловити Богдан Галайко, директор Інституту українознавства, аналітик Євген Жеребецький, професор ЛНУ Мар’ян Житарюк, отець Олег Кобель, викладач КНЕУ Євгеній Білоножко, кандидат філософських наук Оксана Горкуша, представники місцевого самоврядування та інші.

Також учасники конференції презентували власні проекти, зокрема експерт Юрій Олійник презентував діяльність НАЦ «Українські Студії Стратегічних Досліджень», Оксана Горкуша – книжку «Майдан і Церква», Богдан Березенко – діяльність видавництва «Братське».

Підсумком конференції стала домовленість про продовження співпраці у форматі створення широкого громадянського руху людей, які сповідують християнські цінності. Модератором процесу буде виступати Фонд підтримки демократичних ініціатив в співпраці з Фондом Sallux.

 

Залиште відповідь

Вашу електронну адресу не буде опубліковано.