Роб Нігоф «Політична мудрість. Майбутнє християнської політики»

0

Автор – Роб Нігоф, доктор філософії, пастор, бувший науковий співробітник Наукового інституту партії Християнський Союз (Нідерланди).

Коротко про книгу:
Книга написана в 2017 році і є цікавим прикладом нідерландського політичного ландшафту для України. Нідерланди, на відміну від створеного образу найбільш секуляризованої і ліберальної країни Європи, має довгу і потужну традицію християнсько-демократичного руху. Сьогодні в голандському парламенті представлені 3 християнсько-демократичні партії – лівого, правого і центристського забарвлення. За більш як століття свого функціонування в них виробилась цікава і багата традиція роботи в суспільстві, яке колись було поділено на «стовпи» – право-християнські, ліберальні і соціалістичні – наскрізні суспільно-політичні утворення із своїми потужними громадськими організаціями чи Церквами, медіа, місцевими організаціями, зокрема молодіжними, спортивними, харитативними, профспілками тощо. З часом це все змінилось і голандська політика стала ще більш різноманітною і складною. Серед 3-х християнських партій – 1 – мейнстрімна, тому більш центристська і «менш виразно» християнська, яка співпрацює із різними верствами і групами населення, 2 – явно християнські, які тримаються в першу чергу на Церквах і їх підтримці.
В книзі автор глибоко аналізує історію і розвиток стосунків між політикою і християнством, роздумує над такою темою, як «політична Церква», роль християн в політиці, образ справжнього християнського політика, зміст християнської політики, способи її здійснення тощо. Також автор намагається знайти пояснення для такої традиції, в першу чергу – в протестантській її частині, залучаючи до роздумів напрацювання таких мислителів, теологів і філософів чи діячів Церкви, як Карл Барт, Йоган Альтузій, Чарльз Тейлор, Ніколас Волтерсторф, Стенлі Хауервос, Томас Райт, Олівер О’Донован і Абрагам Кайпер.

Книга буде цікавою і важливою для тих християн чи прихильників християнської демократії, які хочуть краще зрозуміти потребу в християнах в політиці, змісту християнської політика, партійного будівництва християнської партії тощо.
Книга розрахована на поширення в різних суспільно-політичних і громадських середовищах, зацікавлених в такого роду публікаціях, зокрема в християнських церковних колах, серед громадських активістів, членства партій тощо.

З питань придбання книги надсилайте листи на адресу: [email protected]

Залиште відповідь

Вашу електронну адресу не буде опубліковано.